21 Haziran 2010 Pazartesi

Elano'lu Brezilya ve Galatasaray

Hepimizin gözünde oluşan € işaretlerini görür gibiyim ama akl-ı selim Galatasaraylıların Elano'nun takımda kalmasını istediği düşünüyorum. Aslında turnuva başında {Elano'nun kalitesinden ziyade, geçtiğimiz sezon gösterdiği performansı göz önüne alarak} Elano'nun bu turnuvada elinden geleni yapmasını ve yarattığı piyasa ile Galatasaray'la yolları ayırması gerektiğini düşünüyordum. Ama şu performans, gelecek sezona yönelik hedeflerle bir araya gelince de Elano'dan iyisini bulabilir miyiz düşüncesini bende oluşturdu. Oysa ki, Elano'yu eleştiren kesimin başında geliyordum. Ama bizde de doğru mevkide, doğru futbolcularla oynamadığını bende düşünüyordum. Bu yüzden Elano'yu, yeni orta saha rotasyonumuzda bir kere daha görmenin faydası olacak. Eğer Dünya Kupası'nda gösterdiği performansı Galatasaray'da da yansıtırsa futbol anlamında üst noktaya erişiriz. Olmadı müthiş bir bonservis ödediler diyelim, yine de bu işten Galatasaray kazançlı çıkacaktır.

İşte bu yüzden Elano'nun sakatlanmaması adına dua edelim diyecekken, şanssız sakatlık oluştu ve son durumu hakkında henüz bir bilgim yok. Sahadan çıkarken durumu pek iç açıcı değildi. Tam da kendini bulmuş, harika oynuyor falan diyecekken yaşanan bu sakatlığın artık tarifi olamaz. Ama ben bu durumdan bile kendime bir pay çıkardım. Nasıl koskoca Almanya'nın sistemi bir Türk'ün eline bakıyorsa, Elano'nun da Brezilya'nın bu sisteminde büyük önemi var. Bunu da oyundan sakatlanıp çıktığında daha iyi gördük. Elano çıktıktan sonra Brezilya futbol anlamında geriye düştü ve üzerine ölü toprağı serpilmiş Fildişi'ni izlemeye başladık. Üstelik bu süre zarfında da Brezilya'nın o müthiş hücumlarını göremez olduk. Yani bu kadar eleştirilen adamın, koskoca Brezilya sistemi içerisinde müthiş bir önemi olması bir Galatasaraylı olarak beni gururlandırdı. Eskiden Brezilya Milli Takımı'nda oynayan futbolculara ağzımız açık bakardık ama şimdilerde o sistemin önemli parçalarını kendi takımımda da görmek müthiş bir mutluluk.

3 yorum:

 1. Portekiz maçında oynayabiliceği açıklanmış.

  YanıtlaSil
 2. onu bizim takımda görmek mutluluk tabi. bizim takımda kalırsa medyaya da malzeme çıkar.
  UltrAslan'a da ıslıklayacak başka biri :)

  Kallessin Sen Elano!
  http://captainlogbook.blogspot.com/2010/06/kallessin-sen-elano.html

  Islıklamaya Hazır Küçük Hakanlar
  http://captainlogbook.blogspot.com/2010/06/elano-ve-islklamaya-hazr-kucuk-hakanlar.html

  YanıtlaSil
 3. Elano'nun takımdan gitmesini isteyenler sadece fener medyası mensupları.. Ben klubün de böyle bir planı olduğunu hiç sanmıyorum..

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir