9 Haziran 2010 Çarşamba

Klasik Tanjeviç Milli Takım'ı

Her zamanki Tanjevic kadrosu. Pek bir sürpriz yok. Her kadro açıklandıktan sonra aynı yazıları yazmaktan biz sıkıldık aslında :)

Klasik tartışmalara yakında başlarız yine. Kadroya giremeyenlerden bir kadro çıkarsak aceba Tanjevic' in kurduğu kadroyu yener miyiz diye düşünenlerin sayısı azımsanacak gibi değil hani.

Eleştiriyoruz Tanjevic seçimlerini ama avantajlarımız da var tabiki. Sonuçta yıllardır bir arada oynayan oyuncular, aynı sistem, alıştıkları basketbola devam edecekler. Eğer oyuncularımız gününde olursa(Özellikle Hido) yenemeyeceğimiz takım çok sınırlı bana göre. Sonuçta harika başladığımız Avrupa Şampiyona' sında istersek neler yapabileceğimizi gördük. Evet belki sonunu getiremedik ama turnuvanın başında oynanan oyun benim umutlanmam için yeterli.

Bir de rakiplerin durumu var tabiki. Her gün şu yıldız da Türkiye' ye gelmeyecek haberlerini görmekten gına geldi artık. Yıldızları ülkemizde izleyemeyeceğimiz için tabiki üzülüyoruz ama bunun millilerimiz için bir avantaj olduğu da tartışılmaz.

Bu arada dikkat etmişsinizdir çalışmalara 15 kişi başlıyoruz. 3 kişi elenecek bu kadrodan. 5 pivot dahil edilmiş kadroya. El sallanacak ilk kişi Fatih Solak olur bana göre. Diğer iki kişi de sakatlık antrenman, kamp performansına göre Tanjevic tarafından belirlenir.

Eleneceklerin sayısı daha da artabilir bu arada. Tanjevic basın toplantısında bir oyuncuyu devşirebileceklerini de açıkladı. Bu konu ile ilgili çalışmalar sürüyormuş. Oyuncu belli olunca durum daha da netleşir ama tahminimiz oyuncunun Kinsey olduğu yönünde. Bir de Ümit Milli takımdan oyuncu katılabileceğini açıkladı. Ordan da akla ilk gelen isim Furkan Aldemir oluyor. Önümüzdeki günlerde daha net konuşabiliriz gelişmeleri.

Kadro ise şu şekilde;

Cenk Akyol (Air Averlino)
Cevher Özer (Beşiktaş Cola Turka)
Engin Atsür (Beşiktaş Cola Turka)
Ender Arslan (Efes Pilsen)
Kerem Gönlüm (Efes Pilsen)
Kerem Tunçeri (Efes Pilsen)
Sinan Güler (Efes Pilsen)
Oğuz Savaş (Fenerbahçe Ülker)
Ömer Aşık (Fenerbahçe Ülker)
Ömer Onan (Fenerbahçe Ülker)
Semih Erden (Fenerbahçe Ülker)
Fatih Solak (Galatasaray Cafe Crown)
Evren Üker (Mecical Park Trabzonspor)
Ersan İlsayova (Milwaukee Bucks)
Hidayet Türkoğlu (Toronto Raptors)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir