28 Temmuz 2010 Çarşamba

Elano Gelirken

Bu yazının bir de Elano giderken isimli bölümü olacak. Orada da Elano'nun geçtiğimiz sezon boyunca neler yaptığını, beklentilerin ne olduğunu, giderken göstereceği faydayı konuşuruz. Şimdi konuşulacak konu ise Elano'nun İstanbul'a gelişi.

Bildiğiniz gibi Brezilya finale kadar yürüyüp, kupayı kazandığından Elano'ya tatil için izin verildi ve Lugano'dan bile bir hafta sonra dönme imkanı tanındı. Çünkü çok yoruldu, bütün maçlarda forma giydi, şampiyonluğa yürüdü. Tabii bir de geçtiğimiz sezon Galatasaray, Avrupa Ligi'ni kazanırken Sneijder, Robben misali takımın bir numaralı futbolcusu oldu. Bu yüzden geç dönmesinden, kampa katılmamasından doğal bir durum yok. Şimdiden neden geç geldin, hiç gelmeseydin gibi yakıştırmalar yapmayalım.

Sakatlık durumunu da bahane edebiliriz. Çok iyi iki maç çıkardı, sakatlandı oynayamadı falan. Ama çok büyük bir sakatlık durumunun olduğunu düşünmüyorum, olsaydı zaten Brezilya onu çoktan evine gönderirdi. Geçen süreçte de sakatlığının da düzeldiğine inanıyorum. Ama kulübün de gereksiz yere verdiği bu tavizler sonradan başımıza çorap örüyor. Şimdi Elano geldi, kampa katılmadı, onu son olarak sakat bıraktık derken ligin 2-3 haftasına kadar oynayabileceğini düşünmüyorum, tabii Galatasaray da kalırsa. Zaten gündemde transferi var, sağolsun Dünya Kupası'nda oynadığı iki maç iyi piyasa yaptırdı, Elano'dan da büyük ihtimalle 10 milyon avro civarında bir para kazanırız. Bu Elano gelirkenin hikayesi olsun, işin teknik analizine, yok şu bölgede oynasa iyiydi, orta sahanın sağı falan olayına diğer yazıda gireceğim. Bende Elano eğer doğru sistemde doğru noktada başarılı olacağına inanıyorum ama takıma bu kadar geç katılması, gözlemlenen Dünya Kupası yatışını unutmam.

5 yorum:

 1. Haklı bir eleştiri olmuş tamamen katılıyorum ama Elano'nun bu "Dünya Kupası yatışını " az da olsa teknik ekibin izni doğrultusunda olduğunu düşünürsek teknik ekibe (ya da kim izin merci ise) de bir eleştiri getirmek gerekmez mi?

  YanıtlaSil
 2. Bir sonraki Elano yazısını sabırsızlıkla bekliyoruz o zaman. :)

  YanıtlaSil
 3. Kain; Sana da tamamen katılıyorum, çok gereksiz bir taviz verildi. Bugün Elano takımla idmana çıkmış, demek bir sakatlık durumu da yok. Nasıl olsa gidecek diye mi böyle bir duruma gidildi bilmiyorum. Bu arada Elano'nun ismi de OFK maçı için bildirilmedi.

  YanıtlaSil
 4. Bir an önce kurtulalım bu heriften artık. Bu oyunu senden ve benden başka da bilen yok zaten. Ancak galiba gitmeyecek ve oynayacak takımda maallesef. Bu adamda çalım yok, şut yok, avrupa kulüplerinde 1 sezon üstü oynamışlığı hiç yok. Ne varmış uzun pası varmış, 60-70 dakika ancak yeten bir kondisyonu varmış, zeki oyuncuymuş, bizim orta sahada bundan daha teknik bir adam yokmuş, yokmuş da o tekniği ne zaman kullandı, hangi maçta kullandı gören bilen yok. Adamın Kayseri'ye uzaktan attığı gol haricinde uzaktan şut atarak attığı tek gol yok, işin ilginç tarafı bu adam şut atmayı da denemiyor zaten. Baksınlar geçen sezon ki istatistiklerine kaç tane şut atmış kaleye. Ruhsuzun teki, kimle ikili mücedeye girse yerde bu. Dakika 70 de anında iş bitmiş zaten. Suratı pancar gibi kıpkırmızı, top çaldığını gören yok. Ama neymiş efendim çok teknik,adam top oynamaya niyetli değil bir kere, her halinden belli bu. Gitse de kurtulsak ama gitmez bu herif bak şuraya da yazıyorum...

  YanıtlaSil
 5. 1. Elano'nun +10 milyona gönderilebileceğine inanmıyorum. Keşke olsa tabii...

  2. Elimizde Elano çapında top kullanabilecek oyuncu yok. Ancak Arda'yı kenardan göbeğe çekersek olabilir ki o zaman da kanatlar "soru işareti" Pino, "Arda'dan duydum çok iyi çalım atarmış ama görmedim" Serdar ve "müzmin sakat" Kewell'a kalıyor?!

  3. Arda'nın yedeği yok.

  4. Bu saatten sonra Elano çapında adamı da "ucuza" bulamayız. Bulursak Adnan Sezgin büstünü bile diktirir Florya'ya...

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir