22 Temmuz 2010 Perşembe

Emre Çolak İle Başlanmaz Mıydı?

En nihayetinde bir hazırlık maçıydı bu maç ve böyle bir konu gereksiz görülebilir; ancak rakip Fenerbahçe olunca taraftar ne olursa olsun bir galibiyet görmek istiyor. Ben kendimce bu maçtaki orta saha kurgusunu değerlendirmeye çalışacağım ve elimizde bulunan, bana göre geleceğin en büyük yıldız adayından bahsedeceğim.

Daha Gsmobile kadroyu yolladığı anda Burak Abi' ye sordum, abi üç ön libero ile nasıl oynayacağız; Mustafa ya da Musa yerine Emre Çolak daha uygun olmaz mıydı diye. Yanılmadık da aslında orta sahada pas yapabilen adam olmayınca Arda geriye kadar gelip top almak zorunda kaldı ve bu da gücünü ekonomik kullanmasını olumsuz etkiledi.

Emre oyuna girdiği andan itibaren kalitesini gösterdi bence. Tabiki bir kaç yanlış tercihi oldu ama bunlar çalışılarak çok rahat halledilebilecek şeyler. Topu ayağına aldığı anda bana güven veriyor. Arda ilk çıktığında büyük futbolcu olacağına ne kadar inanıyorsam; Emre' ye de en az o kadar inanıyorum.

Arda demişken; her fırsatta hedefinin Avrupa' da özellikle de Liverpool' da oynamak olduğunu belirtiyor Arda. Bana göre bu sene Arda' nın son senesi olacak. Umarım Aslantepe' den bir kupa kaldırıp takıma en güzel şekilde veda edecektir. Bizim yapmamız gereken ise Arda' nın yerini doldurabilmek. Şu anda Arda' nın yerini alabilecek tek oyuncu Emre Çolak' dır bence. Hatırlayalım geçen sezonki Denizli BŞB maçını. İki golü attığı anda eminim akıllara ilk gelen Arda' nın Mlada Boleslav' a attığı iki goldü. O anda dedik; ''Yeni Bir Arda Doğuyor'' diye.

Fox TV' ye verdiği bir röportaj vardı Emre Çolak' ın. Çok samimi bir şekilde:''Arda Abi ile her konuşmamızda ona senden daha iyi olacağım Arda Abi diyorum.'' demişti. Arda' nın da Emre' ye cevabı buna yürekten inanıyorum olmuş. Böyle bir ortamın, böyle arkadaşlığın, böyle abiliğin olduğu bir camianın taraftarı olmak inanılmaz gururlandırıyor beni. Hani içimizden gelenlere arada kızsak da onların yeri her zaman ayrıdır bizde... Ardalar, Sabriler, Emreler... Onlar camianın gerçek evlatları; armanın gerçek savaşçılarıdır...

2 yorum:

 1. Arda gitsin kurtulsun ama emre ardadan iyi olmaz ardayı getirdiğmiz hale bakın en iyi oynadığı maçta annesine babasına küfür ediyoruz emre bunları kaldıramaz kaldır ise ardadan ders alır 2 senesinde gider gitsin zaten eritiyoruz adamalrı keşke arda ve emre almanyada doğsalardıda otup ah vah biz bunları nasıl milli takıma alamadık diye dövünseydik

  YanıtlaSil
 2. Emre'nin bu fizikle başarılı olması çok zor;Arda çıktığında çelimsizdi ama sonradan özellikle bel ve basen olarak genişleyerek yere sağlam basmaya başladı.
  Oğuz Sabankay,Cefercan gibi örnekler önümüzdeyken ve de ligimizdeki bu sertlik varken Emre senede 10 maç çıkaramaz.
  Ayrıca az zamanda çok şey yapmaya çalışıyor,sanırım Arda'nın Boleslav maçına özeniyor.
  Fizik ve mental olarak kendini geliştirmeli, sabır göstermeli.
  2-3 sene sonra daha verimli bir oyuncu olabilir eğer her geçen gün üstüne koyarsa.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir