27 Temmuz 2010 Salı

İki Kaptanın Ardından


Bu defa konumuz Galatasaray Erkek Basketbol Takımı. Uzun zamandır Galatasaray çatısı altında bulunan ve takımın kaptanlığına kadar yükselen iki oyuncumuzun takımdan ayrılışını konuşacağız.

İlk olarak Tufan Ersöz ile başlayalım. Tofaş' ta oynarken pek haz etmediğimiz bir oyuncu idi aslında. O zamanlar rakipte olduğu için hareketleri antipatik geliyordu doğrusu. Daha sonra formamızı sırtına geçirdiğinde harekentlerinde ne kadar samiimi; ne kadar içten bir Galatasaraylı olduğunu öğrendik. İlk sezondan itibaren en sevdiğimiz oyunculardan biri oldu. Kaptanımız dedik; bağrımıza bastık.

Tufan ile kimyamız çok iyi uymuştu. Tuttuğu takımın formasını giymesi ona ekstra motivasyon oluyordu ve her maç elinden geleni yapıyordu. Ne yazık ki daha sonra şanssızlıklar Tufan' ın yakasını bırakmadı. Art arda geçirdiği sakatlıkların ardından neredeyse yürümekte daha zorlandığını duyduk. Tam iyileşti bu sezon istediğimiz Tufan dönecek derken; bu defa da patlak veren forma skandalı nedeniyle basketbola ara vermek zorunda kaldı. Ne yazık ki bu spora bu kadar ara veren bir ismin toparlanması çok kolay olmuyor. Umarım Tufan yeni forması ile beraber özlenen günlerine dönecektir.

Murat Kaya' ya gelirsek; hiçbir zaman taraftar ile arası pek iyi olmadı. Taraftarlar daima Murat' ı ruhsuzlukla suçladı. Benim de aklıma Murat deyince ilk olarak; sonlarına büyük bir heyecanla girilen Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray maçında, benchi çeken kameraya takılan Murat' ın esneme görüntüsü gelir. Bana göre de maça kendisini veremiyor. Geldiği yıldan beri patladı, patlayacak, bu sene onun senesi olacak denir durur ama bir adım ileri gittiğini göremedik, aksine sürekli gerileyen bir performansı var bana göre.

Tufan Ersöz' ün ceza alması ile takımın kaptanlığına yükselmişti Murat Kaya. Bu karar da epey tartışıldı. Kaptanlığa yükseldiği sezonun ardından da Galatasaray ile yolları ayrılıyor. Kanser etmişliği çoktur Murat' ın bizi ama yine de yolu açık olsun. İzmir' de başarılar...

1 yorum:

  1. Murat Kaya'nın bu sezon çok kritik üçlükleri vardı Evren Büker'le birlikte en çok katkıyı veren yerliydi .Bu yıl herkez kadar Murat Kaya da ruh anlamında istekli ve hırslıydı bence.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir