27 Temmuz 2010 Salı

Rafael Marquez Avrupa'dan Uçarken

Bu yazı New York Knicks senelerdir bekliyordu, en ince detayına kadar planlamalar yaptı. Tek hayalleri ise LeBron James'i takımda görmek, olmadı Wade, Bosh gibi isimlerle de idare etmekti. Bütün bu planları ise LeBron bozdu, hepimiz onun büyük şehir çocuğu olduğunu, egolarını yenemeyeceğini ve paraya gideceğini düşünüyorduk ama Miami'ye yani Wade'nin çöplüğüne gideceğini tahmin edemedik. LeBron'un para yerine şampiyonluğu kolay yoldan kazanmak istemesi Knicks'in hayallerini de suya attı. Ama bir New York takımı varki, Knicks'in hayallerini futbolda gerçeğe dönüştürmek üzere. Önce Henry'i kadrosuna katan New York Red Bulls şimdi de Rafael Marquez'i takıma katmak üzere. Zaten Marquez'in takımdan ayrılmasını bekliyorduk, çünkü bu saatten sonra forma şansı bulması çok zor ama hala Avrupa'nın üst düzey bir takımında oynayacak durumu vardı. Buna rağmen o LeBron gibi yapmadı ve paraya doğru koşuyor.

Barcelona bu adam için 6-7 milyon avro gibi bonservis ücreti belirlediğinde benim hayallerim suya düşmüştü bile. Popescu'dan bu yana tek hayalim Marquez'in birgün Galatasaray'a gelip, formayı giymesi olacaktı ama hayaller suya düştü. Rijkaard'ın gelişi ve Marquez'in de Barça'da düzenli forma şansı bulmaktan uzaklaşması falan derken bu transfere gerçekten inanıyordum ama olmadı. Tek sevindiğim nokta ise Marquez'i beklerken, Neill ile tanıştık ve onun da karakteri Galatasaray forması altında efsane olmaya yönelecek cinsten. Yine de gözler Marquez'i Galatasaray forması altında izlemek isterdi, şu bloga Rafael Marquez Galatasaray'da yazmalıydı. Gerçi bu transferde henüz kesinleşmedi ama Marquez kariyerine ya Amerika ya da Meksika'da devam edeceğini açıklamış. Anlaşılan ben Barcelona görmüşüm arkadaş, gerisi beni kesmez diyor. Saygı duymak lazım.

Yıllardır defansta top tekniği lazım, iyi top çıkarmak lazım falan der dururuz. İşte pasın babası Marquez'in güzel bir videosu;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir