19 Temmuz 2010 Pazartesi

İkinci Opsiyon Mehmet Batdal'sa, Üçüncü Opsiyon ?

Forvet konusunu sürekli yazıyorum. Koskoca bir sezona sadece iki santraforla girilmez. Eğer giriyorsan, geçtiğimiz sezon yaşadığın sıkıntıları tekrar yaşaman mümkün. Bu yüzden alternatifi bol tutmak gerekiyor ama hazırlık kampında Mehmet Batdal'ın performansı da kafalarda soru işareti yarattı. Baros her koşulda birinci tercih ama ikinci tercih olarak bir santrafor alınması gündemi vardı. Büyük ihtimalle hala da var. Bu yüzden genç, gelecek vaad eden ama bir o kadar da kaliteli isimler gündeme gelmeliydi. Mehmet Batdal'ın bu gösterdiği performansa bakınca da, Batdal'ın ikinci tercih olacağını düşünüyorum. O zaman da transfer edilecek üçüncü bir santrafor fazlasıyla lüks kaçabilir. Türkiye'den gerçekleştirmek istesek çok uçuk bonservisler var, yurt dışına yönelsek doğru ismi bulmak gerçekten çok zor. Bu yüzden Kewell'ın da takımda kaldığını düşünerek, yeni bir santrafor transferi gelmemesi çok kötü bir durum olmaz. Baros, Mehmet Batdal ve Kewell ile forvet hattının oldukça güçlü olduğunu söyleyebilirim. Üstelik bu üç futbolcunun da birbirinden farklı özellikleri bulunuyor ve her biri ayrı bir repertuar. Bu da kadro genişliği açısından çok mühim bir gelişme.

Mehmet Batdal demişken, kendisinin kampın yıldızı olduğunu söyleyebilirim. Sürekli adının transferde geçmesine rağmen, 23 yaşına kadar önemli bir kulübe transferini gerçekleştirememesi benim kafamda soru işareti yaratıyordu. Ama kampta gördüğüm çok isabetli bir işe imza atmış olduğumuzdur. Bu adam çok farklı. Boyuna falan aldanıp, pivot santrafor damgasını yapıştırmamak gerekiyor. Beni Hakan Şükür'le kıyaslamayın falan diyor ama top rakipteyken yaptığı baskı, rakibi ilk karşılayan isim olması Hakan Şükür'le benzeşen yönü. Yine de Hakan Şükür'le kıyaslamamak lazım, çünkü çok farklı futbolcular. Batdal'ın stili gerçekten Ibrahimoviç'e benziyor. Süratli sayılan, top tekniği yüksek, asist kabiliyeti olan, pas alışverişine giren, şut özelliği bulunan bir futbolcu. Bu yüzden kendisine Çakma Ibrahimoviç demek daha doğru olacak. Bu da Baros'la birlikte de oynayabileceğini, farklı kombinasyonlara girilebileceğini beraberinde getiriyor. Geçtiğimiz sezon Jo faciası malum. Rijkaard'ın isteğiyle alınmıştı ama Jo'nun kafasının başka diyarlarda olması istenen katkıyı getirmedi. Bu yüzden Jo tarzında bir santrafor olan Mehmet Batdal transferi gerçekleşti. Hazırlık maçlarında gördüğümüzde, geçtiğimiz sezon Jo'dan alamdığımız tadı Mehmet Batdal'dan alabileceğimiz yönünde. Umarım bu formunu devam ettirir ve uzun yıllar Galatasaray forması giyen bir isim olur.

1 yorum:

  1. kesinlikle bir forvet daha şart. Ama bunun için illa bir transfere gerek yok. Cem Sultan kampa götürülseydi kesinlikle o rotasyonda yer alır diye düşünürdüm ama Anıl Dilaver kampa katıldı. Geçen sene A2'de gayet iyi bir performansı vardı. Zaten alternatif olarak kadroda bulunacağı için bence yeterli olur. Çok fazla para harcamaya gerekte yok zaten. Baros, Batdal, Kewell ve Anıl bu işi götürür.

    http://kuleforvet.blogspot.com/

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir