19 Temmuz 2010 Pazartesi

Keita'nın Ardından {Juan Pablo Pino}

Mourinho'nun hakkında güzel sözler ettiği bir futbolcudan bahsediyoruz. Ayrıca Arsenal, Liverpool ve Tottenham gibi kulüplerin 8.8 milyon avro gibi bir rakam ödemeyi düşündüğü bir futbolcu. Ama bütün bunlar 2009 yılı içindi ve yaşanan sakatlık Pino'yu oldukça geriye götürdü. Form tutamadı falan derken bugünlere kadar geldik ve Pino yeni bir başlangıç arıyor. Potansiyeli hala yerinde, oldukça hızlı bir futbolcu ve tekniği de çok iyi durumda. Geçtiğimiz sezon Gio'da aradığımız tadı aramaya devam ediyorsak ve öncelikli amaç alternatif yaratmaksa Pino'ya bu ikinci şansı verdiğimiz için çok mutluyum. Futbolcu henüz 23 yaşında ve 2007 yılından bu yana Monaco forması giyiyor. Kanat oyuncusu olmanın yanında da forvet olarakta oynayabilmesi onun ekstra repertuarı.

Keita'nın gidişiyle beraber önemli bir maddi kaynak yaratıldı. Bunu da bir futbolcu yerine birçok futbolcu için harcıyoruz ama Keita'dan da doğan bir açık var. Kafalarda Keita gitti yerine Serdar Özkan mı oynayacak sorusu sıkça soruluyor. Tabii Serdar Özkan'da tutması durumunda, Türkiye'nin yüzde 90'lık kesimine büyük bir tokat atacak ama orası ayrı bir konu. Benim düşüncem Elano'nun Brezilya'da olduğu gibi sağ kanata geçmesi ve Arda ile birlikte kanatlarda oynamaları. Bu da daha kontrollü oynayan bir Galatasaray'ı beraberinde getirecektir. Yine de yükselen yabancı kontenjanı, alternatif yaratma zorunluluğu derken Pino'yu elden kaçırmak olmazdı. Keita gibi topla uçar, kaçar hareketleri yok ama hızlı, teknik bir kanat oyuncusu. Daha takım içerisinde kalmayı, ön plana çıkmamayı seviyor. Sisteme uygun, huzursuzluk çıkarmayan, dengeli bir futbolcu. Ama yine de hakkında çok fazla şey söylemem güç, çünkü izlediğim bir futbolcu olduğumu söyleyemem. Transfer kesinleştikten sonra bazı araştırmalar, gözlemler sonucunda bazı izlenimler kazandım.

4 yorum:

 1. admin sen diyorsunki elano sagda oynayacak ama 4-3-3 ün kanat oyuncuları atlet ve bire bire birde iyi olmaları lazım.kesinlikle ama kesinlikle sag kanat oynamıcak bence.elano 4-2-3-1 in 3lünün ortasında yada 4-3-3 de sag orta iç oynayacaktır.ufuk,sabri,neill,transfer,hakanbalta,cana,elano,transfer (olursa stoperde bir türk oynayacak)arda,pino,baros kadro budur bence.

  YanıtlaSil
 2. üzülerek söylüyorum ki yorumlarınızın bir çoğu yanlış, takımın önüne çıkmamayı seviyor gibi, ayrıca elano %99 seneye takımda yok biz takımla anlaştık elano'nun kararını bekliyoruz saygılar.

  YanıtlaSil
 3. Durum şu. Bu analiz önceden yazılmıştı ve o ara Elano'nun sağ kanat oynaması gündemdeydi ama son gelişmeler takımdan ayrılması yönünde.

  YanıtlaSil
 4. Durum şu. Bu analiz önceden yazılmıştı ve o ara Elano'nun sağ kanat oynaması gündemdeydi ama son gelişmeler takımdan ayrılması yönünde.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir