12 Temmuz 2010 Pazartesi

Maradona'yı Takımımın Başına Getirmem

Ben de Maradona'yı herhangi bir kulübün başına getirmediğim gibi, Arjantin haricinde de başka bir Milli Takım'ın başına da getirmem. Açtığımız ankette benim gibi düşünüyor. Yüzde 53'lük kesim iyi futbolcuydu, öyle kalsın şıkkına oy vermiş. Yüzde 27'lik bir kesim ise Maradona sevgisini ön plana çıkararak başımın üstünde yeri var demiş. Yüzde 15'lik kesim teknik direktör falan olmaz demiş ve yüzde 3'lik kesim ise Maradona'da iyi bir teknik direktör olacak potansiyeli görmüş. Maradona'nın Arjantin'in başına getirilişine geri dönersek, bizim takımımız yıldız kaynıyor, zaten onlar bir şekilde başarılı olacaktır, bu yüzden taktik, teknik gibi konulardan ziyade motivasyonla biz bu olayı aşarız düşüncesi vardı. Maradona'yı anlatmama gerek yok, Arjantin halkının sabah akşam taptığı bir adam. Dünya Kupası'nda gelen başarısızlıktan sonra bile krallar gibi karşılanıyor, görevde kalmalı çağrıları yapılıyor. Maradona'da da eğer görevde kalırsa mutlaka değişim olacaktır, yaptığı çoğu yanlıştan dönecektir. Ama benim gözümde iyi bir teknik direktör asla olmayacak, Dünya Kupası'nda da gördüğümüz motivasyonla bu işlerin bir yere kadar geldiğidir.

Yeni anketimiz ise yine Dünya Kupası'na yönelik. Her yönüyle çok ilginç bir kupa oldu, ilerleyen yıllarda bu kupayı birçok hikayeyle hatırlayacağız. Ben de bu Dünya Kupası'na dair akıllara en çok ne kaldığını sormak istedim. Şıklar ise Vuvuzela, Jabulani, Maradona, Larissa Riquelme, Gana'nın hazin sonu, Ömer Üründür, Hakem hataları ve Ahtapot Paul...

İkinci anketimiz de turnuvanın en iyi oyuncusuna yönelik ama sizin için turnuvanın en iyi ismi kim oldu. Bizim belirlediğimiz adaylar; Forlan, Iniesta, David Villa, Mesut Özil ve Sneijder...

1 yorum:

 1. Vallahi ankete oy verenler halt etmişler; kusuruma bakmasınlar hiç..

  Maradona sanırım teknik direktörlükte ne yaparsa yapsın efsanevi futbolculuk kariyerinde kalmaya mahkum olacak bazı önyargılı dimağlara göre..

  Maradona' nın bir teknik adam dehasına sahip olduğunu savunmayacağım tabii ki de, şu Arjantin kadrosunu turnuvanın yenilmez armadasıymış gibi lanse etmeye çalışan zihniyete şaşmamak elde değil..

  Arjantin benim de beklentilerimi karşılayamadı, eyvallah. Fakat Arjantin defansı çeyrek finale kalan takımlar arasındaki en kırılgan defanstı zaten. Üstelik ortasahadaki Veron, Mascherano ve Rodriguez' in düşük tempoda kalmalarının yanında benim de çok şeyler beklediğim Di Maria tam bir fiyaskoydu turnuva boyunca..

  Yani şimdi tablo bu kadar açık ve net ortadayken bütün suçu Maradona' ya yüklemek hakkat garip. Gerçi Almanya maçında Otamendi denen faciaya tam 65 dk. sabretmiş olması benden hayli zılgıt yemesine sebep olsa da Maradona her takım için artı bir güçtür bana göre..

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir