8 Temmuz 2010 Perşembe

Wade & Bosh Heat'de / Boozer Bulls'da

Dwyane Wade'nin Miami'de kalacağına hemen hemen emindik ama kafalarda sürekli LeBron'un olması birçok takımın ve oyuncunun kaderini değiştiriyor. Wade'ydi, LeBron'du falan derken Bosh'u biraz unuttuk aslında. Bosh'un Wade veya LeBron'un kararlarını açıkladıktan sonra bu ikiliden birinin yanına gitmesi bekleniyordu ve Wade & Bosh birlikteliği Miami Heat de sağlanmış oldu. Bildiğiniz gibi Miami şampiyon oldukları senenin ardından giderek düşüşe geçti, sonra çeşitli hamleler geldi, gençleştirme operasyonları, bazı denemeler falan derken geçen üç NBA sezonunu hiç iyi geçiremediler. Bu yüzden geçtiğimiz sezonu bu yaz dönemine hazırlık gibisinden salary boşaltma ile geçirip, serbest kalan yıldızların arasına daldılar ve Bosh'u alarak yeniden şampiyonluğa oynayabilecek bir takım yarattılar diyebilirim. Tabii bu hamlenin de yanına daha da güçlenmek için çeşitli isimleri takıma getirmek gerekiyor. Mesela Haywood pivot için en uygun oyuncu. Ayrıca iyi bir guard, üç numara gibi gereksinimlerde var. Piyasa da oldukça yoğun olduğundan, Miami adına daha hareketli günler gelecek. Bir de işin LeBron'u da getirebilme boyutu oluştu. Beasley'i falan yollama durumunda böyle bir imkan doğuyor ama LeBron, Wade ve Bosh'u yan yana düşünemiyorum. Egoları alınmış bu üç oyuncu takımı şampiyon yapar ama böyle bir durum zor oluşur. Benim beklentim Wade ve LeBron'un Bulls'da buluşmasıydı ama olmadı.

Bu arada Carlos Boozer da Chigago Bulls yolunu tuttu. 5 yılda 80 milyon dolar alacağı söyleniyor. Rudy Gay'in 5 yılda 81 milyon dolar alacağını düşünürsek ve Amare'nin de Knicks'den kazanacağı ücret düşünüldüğünde Boozer maksimuma imza atmamış oldu. Buradan da acaba Boozer, LeBron'un Bulls'a geleceği garantisi mi aldı sorusu akıllara geliyor. Bulls da bu serbest oyuncu piyasası döneminin en avantajlı takımlarından birisi ve şampiyonluğun yolunun LeBron'dan geçeceğini düşünenlerden. Bu ücrete de Boozer'ı alabildiklerine göre LeBron konusunda oldukça iddialılar diyorum.

1 yorum:

  1. Bosh biraz overrated oyuncu ama iyi takım olucak galiba Heat, gerçi co cansın ve gey'in aldığı kontratları görünce Bosh melek gibi kalıyor.
    Co cansın'ın maximum aldığı yerde lerbon ceyms yıllık 50 kağıt'da alsa ben ağzımı açmam :)

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir