9 Ağustos 2010 Pazartesi

Engin Atsür'ün Sakatlığı

A Milli Takım'ın Yeni Zelanda'yı 87-65 yendiği karşılaşmada sakatlanan Engin Atsür'ün aşil tendonunun koptuğu ve 4 ile 6 ay arası sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Turnuvaya çok kısa bir zaman kala kötü bir haber aldık Engin Atsür' den. Milli oyuncumuz haberde de gördüğünüz gibi minimum 4 ay sahalardan uzak kalacak. Ancak bu sakatlığı daha önce geçiren sporculara baktığımız da 4 ayın çok iyimser bir süre olduğunu; sakatlığın muhtemelen aha da uzayacağını ve en kötüsü de nüksetme riskinin çok yüksek olduğunu görüyoruz.

Milli takımımız için önemli bir oyuncuydu Engin, sakatlığı tabiki herkesi üzdü ancak ben takımımızın bu sakatlıktan çok büyük yara alacağını düşünmüyorum. Tanjevic' in ilk iki maçta süre vermediği ve muhtemelen de Dünya Şampiyonası kadrosunda düşünmediği Evren Buker, Engin' in görevini gayet iyi yapabilecek bir oyuncu. Engin' in sakatlanmasının ardından kadroda kalması kesinleşti bana göre Evren' in. Eğer ki sezon içindeki performansını devam ettirirse, olumsuz gelişme lehimize dönebilir.

Sakatlık Milli Takımımızın yanı sıra Fenerbahçe Ülker' i de etkileyecek tabiki. Bu sezon Fenerbahçe' de önemli süreler almasını bekliyordum Engin' in. Yabancı hakları yok, piyasada yerli guard da kalmadı. Bakalım Fenerbhçe Ülker bu sakatlıktan nasıl etkilenecek?

1 yorum:

  1. evrenin kadroda yer almasına bu kadar kesin bakmıyorum koç tanjevic olunca. çünkü sinanı 1 numarada cenki 2de oynatarak kısa rotasyonunu zoraki bi çıkmaza sokmakla meşguldu geçtiğimiz günlerde. cenki ikiye kaydırarak cevherede kadroda yer açıyo olabilir.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir