22 Ağustos 2010 Pazar

Galatasaray - Bursaspor Maçına Doğru

Antrenmana tedavisi devam eden oyuncular dışında tüm futbolcular katıldı. Elano Blumer, Mustafa Sarp, Hakan Balta, Aydın Yılmaz ve Lorik Cana takımla birlikte çalıştı.

Sanırım maç öncesinde alınabilecek en güzel haber buydu. Bir diğeri ise sağ bekte Ali Turan yerine Serkan Kurtuluş'in ilk 11 tercihi. İlk haberden başlarsak, zaten çok iyi olmayan takım rotasyonuna böylesine sakatlıklar darbe vurunca iyice yapmak istediklerimizden uzak bir hal aldık. Sezon başladığından bu yana Mustafa Sarp, Ayhan Akman ve Barış Özbek'i eleştiriyoruz, zaten geçen sezonda eleştiriyorduk. Galatasaray'ın en büyük sorununun orta sahası olduğu belli ama Cana'nın sakatlığı savunma direnci konusunda, Elano'nun ise kaybı işin hücum tarafında büyük eksiklik olmuştu. Bu futbolcular ne durumda bilemiyorum ama umarım oynayabilecek duruma gelmişlerdir. Ayrıca Pino ve Çağlar Birinci'nin de sakatlıkları var deniliyor ama sakat listesinde de isimlerini göremiyorum. Bu iki futbolcununda rotasyona girebilmesi, biraz da olsa Galatasaray'a nefes aldırır. İkinci haberde ise Karpaty karşısında 10 dakikada olsa oyuna giren ve harikalara yaratan Serkan Kurtuluş'un asıl bölgesinde oynayacağı haberi var. Malum Ali Turan iki maçta bizlerde saç bırakmadı, bu yüzden Serkan Kurtuluş'u izlemek daha güzel olacak. Karpaty karşısında sağ kanatı yol geçen hanına çeviren Ali Turan, Bursaspor karşısında da Vederson ve Ozan İpek karşısında yokları oynayacaktı.

Bursaspor'un ise en büyük avantajı geçtiğimiz sezonki iskeleti koruması. Bu yüzden Insua, Steiner gibi yeni transferlerin oynamaması da onları fazla etkilemez. Yine de geçtiğimiz hafta Konyaspor karşısında etkili futbollarını göremedim ama yine de skora gitmeyi başardılar. Ayrıca hücum kısmında Konyaspor'un hiç etkili olmaması Bursaspor savunması açısından iyi sınav olmamıştı. Bakalım Galatasaray karşısında neler yapacaklar, şu anki görüntü Bursaspor'un bir adım önde olduğunu gösteriyor ama sakatların iyileşmesi ve Galatasaray'ın artık ayağa kalkmak için bundan iyi bir mücadele bulamayacak olması da bizim avantajımız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir