2 Ağustos 2010 Pazartesi

Prens Batdal


''Kendisi genç bir oyuncu. Bizim katkılarımızla seviye atlayarak Galatasaray için uzun yıllar emek sarf etmesini umuyorum. Fiziksel olarak çok kuvvetli. Bunu gayet rahat görebiliyorsunuz. Ayaklarını oldukça iyi kullanabiliyor. Boyuna göre ise son derece esnek ve yumuşak bileklere sahip. Daha önemlisi, etrafında bulunan arkadaşlarına hakim olabiliyor. Takımımıza çok büyük katkılar sağlayabilir. Ancak çalışması lazım. Şu an için gayet iyi gidiyor. Biz de onun başarılı olmasını istiyoruz''

Büyük potansiyel vaad ettiği söylenen bir futbolcu, 20-21 yaşlarında büyük takımlara transferini gerçekleştirmemişse ben o adama şüpheyle bakarım. Üstelik bu futbolcu büyük takımları geçtim, Süper Lig için de önemli bir adım atamamıştı ama sözleşmesinin sona ermesi belki de Galatasaray için önemli bir durum oluşturdu. Yoksa Mehmet Batdal'ın sözleşmesi devam etse 2-3 milyon avro gibi bir rakam verip, böyle bir transferi gerçekleştireceğimizi sanmıyorum. Zaten bu sezon gelen yerli futbolcuların hemen hemen hepsi bonservis ödenmeden gerçekleşen transferler.

Mehmet Batdal'ı zamanında Tigana'nın çok istediğini biliyorum. Hatta Gökhan Güleç yerine bu transferi gerçekleştirmek istiyordu ama o zamanın şartlarında bu gerçekleşmedi. Biliyorsunuz, Tigana tam bir genç delisi. Potansiyel gördüğü bütün genç futbolcuları takıma kazandırıp, iyi bir jenerasyon yakalamak peşindeydi. O zamanlarda da Beşiktaş bonservis konusunda bugünlerde olduğu gibi elini cebine atmaktan çekinmeyen bir takımdı ama Batdal'ın transferini gerçekleştirmediler ve Gökhan Güleç'e yöneldiler. Gerçi Tigana'nın da değeri bilinmedi ama neyse. 24 yaşına kadar hala büyük bir takıma transferini gerçekleştirmemiş bir futbolcuya şüphe ile bakarım derim ama Tigana da benim için iyi bir referanstır. O birşey gördüyse mutlaka inanırım ve Mehmet Batdal'ın da Galatasaray'da geçirdiği kısa zamana baktığımızda {hazırlık maçları, idmanlar vs.} farklı özellikleri var. Son vuruşlarda yaşadığı heyecan yüzünden basit golleri kaçırıyor ama bunu da zamanla, Galatasaray formasının ağırlığını iyice hissetmeye başlayınca aşacağını düşünüyorum. Zaten aşamazsa sezon sonunda da yol görünür, bonservis ödemediğimizi varsayıp Galatasaray'ın bu işten asla zararlı çıkmaz.

Gökhan Gönül'ü de hatırlamak lazım aslında. Onun durumu Mehmet Batdal'dan da vahimdi. En azından Batdal'ın Genç Milli Takımlar'da bir kariyeri, forma giymişliği var. Gökhan Gönül ise bir türlü keşfedilemeyen bir futbolcu durumundaydı. Ama Bank Asya'da Oftaş ile gösterdiği form grafiği sayesinde 23 yaşında Fenerbahçe yolunu tuttu ve bugün Türkiye'nin en iyi sağ bekinden bahsediyoruz. Hatta Adnan Sezgin'de sürekli bu adamı biz almalıydık der durur. Zamanında ona önerilmişti ama bir kere izleme teşebbüsünde bile bulunmadı. Alın size Adnan Sezgin'in bir tane daha başarısızlık öyküsü.

3 yorum:

 1. Mehmet Batdal heyecanlı değil, sakin bir yapıya sahip gibi geldi bana. hatta bu yüzden başarılı olacak gibi geliyor.
  Ama asıl gözüme çarpan Mourinho bandı. Tüm dünyadaki fanları, megalomanisini şişirmesi için bulunmaz bir hizmet veriyor. iyi ama sıkıcı oynatan bir direktör olduğunu da yazsanız ya.

  YanıtlaSil
 2. Son vuruşlarda bir heyecan var, ayakların titremesi var. Başka türlü kaçmaz o goller ama yapısı bana da sakin geldi, başarılı olacağına inanıyorum.

  Mourinho, iyiden öte bir teknik direktör. Barcelona'yı yendikleri ilk maçta da sıkıcı bir maç yoktu. İkinci maçta 10 kişi kalmışlar Barcelona deplasmanında, daha ne yapsın adam :)

  YanıtlaSil
 3. Tıpkı Hakan Şükür'ün ilk zamanları gibi ama zamanla geliştirecek kendini ve gerçektende tarzı tam Zlatan'a benziyor. Bu sene onun açısından alışma dönemi olacak hem süper lige hemde büyük takımda oynamaya. Gelecek sene çok dahada başarılı olacak.

  http://kuleforvet.blogspot.com

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir