28 Ağustos 2010 Cumartesi

Galatasaray'ın Shumpert Transferi ve Vatandaşlık Meselesi

Shumpert transferi çok önceden bitmesine rağmen, yönetim vatandaşlık işlemlerini de halletmek için transferi uzun süre açıklamamaıştı ama en sonunda oyuncu ile iki yıllık sözleşme imzaladığımız duyuruldu. Daha fazla sessiz kalınmak istenmemesinden midir yoksa futbola üst üste gelen kötü sonuçların haberlerinin resmi sitede altlara inmesinin istenmesinden midir bilmiyorum ama aylar önce kesinleşen transfer, vatandaşlık işlemleri gerçekleşmeden açıklandı.

Biz kafamızda kurduğumuz kadrolarda Shumpert' ı Türk olarak düşünürken; SaLsa' nın yine harika bir iş çıkararak gözler önüne serdiği TBF yeni sezon yönergesinde durumun pek de öyle olmadığını gördük. Gerçi federasyon daha sonra hataydy falan diyerek bir kıvırma açıklaması yaptı ama Salsa bunu gözler önüne sermeseydi o açıklama gelir miydi; yoksa uyutulup en sonunda aa malesef yönetmeliğe aykırı deyip kandırılır mıydık bilmiyorum.

Shumpert büyük ihtimalle önümüzdeki sezon yerli statüsünde oynayacak ama; neden bizim işlemlerimiz bu kadar uzun sürerken rakiplere bir bahane bulunup 2-3 gün içinde işlemler tamamlanıveriyor? Daha sonra da federasyon başkanı çıkıp pişkin pişkin bu işte bir anormallik yok, o hakları vardı kullandılar deyip bizleri daha da geriyor?

Bu konuda taraftarın bir aksiliğe kesinlikle tahammülü yok! Başkan gerekirse masaya yumruğunu vurup, rakiplere sağlanan kolaylığın bize de sağlanması için ne gerekiyorsa yapmalı. Bunlar yazarken kendim bile gülüyorum, imkansız olduğunu biliyorum ama en azından bu defalık kulübünün hakkını sonuna kadar savunmalı.

Bu yazıda pek fazla teknik-taktik detaylara girmiyorum. Onları daha uzun uzun konuşuruz. Yeni oyuncumuza bir kez daha hayırlı olsun deyip yazıyı noktalayalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir