17 Eylül 2010 Cuma

Adnan Polat: Sportif Başarı Sözü Vermedim

"Ciddi bir yapısal değişim yaptık. Sportif başarı sözü vermedim, ama yapısal değişim sözü vermiştim. Galatasaray'da buz dağının gözüken kısmı futboldur. Gözükmeyen kısmı, gözüken kısmından defalarca büyüktür. Aldığımız kararların arkasında durup, işimizi Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda yapacağız. Faaliyetlerimizde başarılı olduğumuz ve başarısız olduğumuz işler de var."

Mali işlerde iyi yoldayız, bu bir gerçek. Galatasaray gerçekten iyiye gidiyor, ekonomik darlıktan kurtuldu. Daha dün futbolcularına ödeme yapmakta zorlanan kulüp, takımın başına Rijkaard gibi bir devi getirecek potansiyele sahip oldu. Tabii bunda Galatasaray markasının da büyük payı var ama ekonomik olarak belli başlı etkenleri yürürlüğe koymadıktan sonra nefes alman çok zor. Ama sportif başarı sözü vermedim demek günü kurtarmaya oynamaktır, olası bir başarısızlıkta da su üstüne çıkmaya çalışmaktır. Bir kere sportif başarı sözü vermeyen bir başkan, takımın başına Rijkaard'ı getirmez, transferin son gününde Misimovic & Insua gibi adamları transfer etmez ya da geçtiğimiz sezon Elano & Keita gibi adamlar için toplam 16 milyon avro civarında bir bonservis ödemez. Benim bildiğim maddi yoldan düzlüğe çıkmaya çalışan takımlar küçülmeye giderler ve kadrolarını biraz daha hafifleştirirler. Tıplı Valencia'nın yaptığı gibi ama Galatasaray bunun aksine çok iyi transferler yapıyor ve önemli rakamlar ödüyor. Çünkü amaç sportif başarı, Avrupa'da yeniden söz sahibi olabilmek ve bunun yanında da mali olarak takım düzlüğe çıkıyor. Aslında bu alkışlanması gereken bir durum ama sportif başarı sözü vermedim deyince bütün artılar bir anda çöpe gidiyor.

1 yorum:

  1. adnan polatı gördükçe sinirlerim tavan yapıyor.. her ne kadar ekonomik anlamda iyi yolda olsak da futbol takımı berbat yönetilmekte.. misimovic transferi sırf sansasyon yaratmak şakşakçı taraftar grubunu memnun etmek için yapılmış olduğu cok açık teknik heyetin misimovic transferine onay vermiş olma ihtimali 0.. adamlar misimovici 4-3-3 e monte etmek için yırtınıyor.. total futbol oynatmak isteyen antranöre mismovici transfer etmek ayıptır ayıp..

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir