1 Eylül 2010 Çarşamba

Arda Turan & Atletico Madrid

Son haftaların en çok eleştirilen futbolcusu. Sezona iyi girmesine ve yaz aylarında da yatmadığını bizlere kanıtlamasına rağmen istenmeyen sonuçlarda gözler ilk olarak kendisini aradı. Çünkü takım kaptanı ve ortada bir başarısızlık varsa ilk ortaya çıkması gereken kendisi. Ayrıca kötü oynadığı maçlarda fazla mücadele etmiyor görüntüsü ve Kewell'ın henüz 15. dakikada sırılsıklam olan forması eklendiğinde Arda üzerinde tepkiler büyüdü. Kewell, takım yere düştüğünde futbolcuları ateşliyorken takım kaptanımız pek ortalarda yoktu. Durum böyle olunca da takımdan ayrılmak istiyordan tutun, Rijkaard'ı göndermeye çalışıyora kadar ortaya birçok iddia atıldı. Buna rağmen Eskişehirspor karşılaşmasında Arda'nın Arda olduğunu hatırlaması ve galibiyete giden yolda gösterdiği müthiş efor sayesinde bizlerin bu sezon adına yeniden umutlandık diyebilirim. Eğer bu sezon şampiyonluk bekliyorsak, güzel futbol bekliyorsak Misimovic'lerden öte Arda Turan'ın ayağına bakmak zorundayız. Sonuçta lider hala o ve bu yabancı karmaşasında yeri değişmeyecek tek futbolcu gibi görünüyor.

Gündemde Arda Turan gitti, gidiyor tarzında haberler de çıkıyorken Atletico Madrid'in Arda için Galatasaray'a resmi teklif yaptığı açıklandı. Zaten iki sezondur Arda'nın Avrupa gündeminde olduğu söyleniyordu ama resmi bir teklifin geldiğinden ilk defa haberimiz oluyor ve Türkiye için de yeni bir durumla karşılaşarak kulüp böyle bir teklifin geldiğini, belgesiyle beraber internet sitesinde açıklıyor. Üstelik Misimovic ve Insua'nın geldiği bir günde yani gövde gösterisi yaptığı bir zamanda. Arda Turan'ı da satmayacağız açıklaması, hatta abartıp Real Madrid istese bile satmayacağız açıklaması bugünün son bombası oldu.

Bu arada şunu da eklemek lazım. Arda Turan'ın Atletico Madrid'e gitmesini istemem, 11 milyon avro gibi bir rakama gitmesini hiç istemem. Sonuçta Atletico Madrid, bu sezon Avrupa Ligi'ne geçtiğimiz sezon şampiyon olduğu için direk katıldı. Ligde iyi durumda değiller ve olacak gibi de görünmüyorlar. Schalke'ye Jurado'yu yolladıktan sonra bu bölgeyi Arda ile kapatmak istemeleri doğal ama kendi liginde şampiyonluğa oynamayan bir takımda Arda'yı görmek istemezdim. Aslında bu gidişatla da inanılmaz bir transfer başaracağını pek sanmıyorum ama olsun, yine de benimkisi bir umut. Bu sezon Arda'yı izlemeye devam edeceğiz ve sezon sonunda da büyük ihtimalle yollar ayrılacaktır. Umarım şampiyon oluruz ve Arda ile yollar ileride bir daha buluşma ihtimali doğarak ayrılır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir