17 Eylül 2010 Cuma

Aydın Yılmaz'ın Yükselişi

Hazırlık kampı başlamadan önce bu takımdan ilk kim gider diye sorduğumuzda çoğunluk Aydın Yılmaz cevabını verirdi. Çünkü kimsenin bu futbolcudan bir beklentisi kalmamıştı ve bu da çok doğal bir durum. Sürekli gelişmesini, ilerlemesini beklememize rağmen çok genç yaşlarda futbolu geriye gitti, üstelik gelişmekte olan futbolu. İstanbul B.B'ye gitti parladı ve bunun üzerine takıma geri döndü derken yaşanan sık sakatlıklar sonrasında istenilen düzeye ulaşamadı. En son geçtiğimiz sezon şans bulmasına rağmen değerlendiremedi ve Eskişehirspor'a satın alma opsiyonuyla kiralanmıştı. Düşünün artık, Eskişehirspor'un bile futbolcudan beklentisinin olmadığı 3-4 ayda ortaya çıktı ve opsiyonu kullanmadılar, sonuçta da Aydın Yılmaz takıma geri döndü. Rijkaard da son bir ihtimal olarak futbolcuyu hazırlık kampına aldı. Gerçi ben hazırlık kampında da çok verimsiz olduğunu gördüğümde gider diyordum ama bir şansı da Kewell, Pino gibi kanat adamlarının sakatlanması oldu ve bir anda yine şans buldu. Karpaty karşısında oyuna girdi gol attı, Eskişehir deplasmanında oyuna girdi takıma direnç kattı, en son Gaziantepspor maçında oyuna girdi ve eski günlerinden kesitler izletti. Yani bir anda böylesine bir iniş çıkışı gerçekten anlamak güç.

Aydın Yılmaz için yapılabilecek en büyük eleştiri futbolcunun fizik olarak güçsüz olmasıydı. Çok fazla sakatlanıyor ve genelde sakatlıkları uzun süreli oluyor. Bu sürede de kendine yeterince bakmıyor mu bilmiyorum ama dönüşlerinde beklenilen düzeyde olmuyordu. Şimdi ise sakatlık dönüşünde oldukça verimli, fizik olarak güçlenmiş ve tekrar tempo kazanmış. Henüz tam olarak hazır olmamasına rağmen yeteneklerini sahaya yansıtabiliyor ve oyuna girdiğinde fark yaratacak kudrete sahip olmaya başladı. Gaziantepspor karşısında ilk yarıda ruhsuz bir Elano'dan sonra, sürekli mücadele eden Aydın Yılmaz'ı izlemek bana ilaç gibi geldi. Karpaty maçından sonra bu takım Aydın Yılmaz'a kaldıysa vah halimize diyordum ama şu görüntüyü de gördüğümde sanırım futbolcuya bir özür borcum var. Ama detaylı yorum yapmak için biraz daha beklemek lazım, erken konuşmamak sanırım en iyisi. Yine de bu yükselen forma alkış tutalım.

6 yorum:

 1. açıkçası ben de erken olduğunu düşünüyorum,çünkü formunun arttığını iddia edebilmemiz için artık maçları çevirebilen hareketlerini de görmemiz lazım gerekir diye düşünüyorum

  YanıtlaSil
 2. barış maçları çevirebilen hareketleri beklemek değilde elinden gelen gayreti vermek desek daha yerinde olur.. umarım o eski isteksiz günlerini mazide bırakır..

  YanıtlaSil
 3. aman dilimizi ısıralım nazar değmesin geçen senede yükselişse başladı birden bire söndü

  YanıtlaSil
 4. GS da o kadar cok ki Türk oyuncuların kalitesizligi birisi tek bir hareket yapsa ahanda oldu misali bizimkisi :)))
  Aydın YILMAZ dan birsey olmazzzzz...

  YanıtlaSil
 5. galatasaraylı bloglarda artık gelenekselleşen "aydın yılmaz'ın yükselişi yazısı" ne zaman çıkacak diye merak ediyordum ki.. çıktı o yazı..

  aydın yılmaz'ın yükseldiğine kanaat getirmenize imkan veren pozisyon sayısı 5'i geçmez.

  gaziantep maçında takıma hız kazandırmıştır kontraatağa çıkarken.. ama bunda daha fazlası yok. aynı maöçta hücumda kaptırdığı ve yanlış yere gönderdiği üç top vardır ki yine saç baş yoldurtacak cinstendir.

  neyse ki "aslında arda'dan daha yetenekli olduğunu" yazmıyorlar artık.

  bir de eski günleredeki gibi oynarsa fantazisi var ki ona hiç girmiyorum. hangi eski günler?

  YanıtlaSil
 6. Geçen seneyle aynı şeyleri yaşıyoruz boşuna heyecan.Geçen seneyi iyi hatırlayın Talinn maçında mükemmel iki asist yapıyor ligde nondaya asist yağdırıyor derken lig sonlarında gücü bitiyordu.Eskişehir'e kiralandı daha sonrada zaten.Bu senede aynı şeyleri yaşayacağız yani boşuna umutlanmayın

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir