27 Eylül 2010 Pazartesi

Hedef EuroCup: Rakip St. Petersburg


Artık umutlarımızın tükendiği, sadece lige konsantre olduğumuz bir anda almıştık Maroussi' nin Euroleague elemelerinden çekileceği ve buna bağlı olarak EuroCup ön elemesi için bir kontenjan açılacağı haberini. Adaylardan biri de bizdik ama pek de umutlanmak istemiyordum, bir hayal kırıklığı daha yaşamamak için. Karar açıklandı ve EuroCup elemeleri için son bileti kapan takım Galatasaray oldu. Futbolda, Avrupa' dan uzak bir sezon geçireceğimiz bu sezonda; basketbolda Avrupa' da bir şeyler yapmak, Edirne' nin diğer tarafında bir başarı olacaksa bunu yapabilecek takımın biz olduğunu göstermek için bir şanstı bu adeta!

Maç artık çok yaklaştı. 29 Eylül Çarşamba, saat 20.00' de malesef Ayhan Şahenk Spor Salonu' nda oynanacak. Neden malesef diyorum; Galatasaray taraftarı artık Abdi İpekçi' ye çok alışmıştı. Evleri Ayhan Şahenk' e yürüme mesafesinde olanlar bile maçların Abdi İpekçi' de oynanmasını istiyordu. Çünkü Galatasaray' a yakışan Ayhan Şahenk değil; Abdi İpekçi gibi modern bir salon. Bir maçlık zorunluluk umarım fırsata çevrilecek ve o salon tıklım tıklım dolacak, ardından da hep beraber St. Petersburg boğulacak!

Rakip son günlerde art arda transfer haberlerini açıklıyor. kağıt üzerinde çok iyi bir kadroları var. CSKA Moskova ve Khimki' nin ardından Rusya' daki en kaliteli kadro diyebiliriz rahatlıkla. basketbolseverlerin kulaklarının aşina olduğu Smush Parker, Henry Domercant, Pero Antic gibi önemli yıldızları var. Benim en büyük temennim henüz uyum sorununu aşamamış olmaları. Evet bizde yeni bir takımız ama koç Mahmuti etkisi ile bu sorunu onlardan daha rahat aşabileceğimizi düşünüyorum.

Bize gelirsek, yazının başında da belirttiğim gibi artık EuroCup' a katılma ümitlerimiz tükenmişti. Özel bir hazırlık yapamadık belki de bu maç için. Belki sezonu daha erken açacaktık ya da transfer stratejimiz daha farklı olacaktı vs. Belki hazırlıksız yakalandık ama çok istiyorduk bu organizasyonda olmayı. Geçen seneki onurlu yürüyüşün bir ödülü olmalıydı. O mücadelenin, o kenetlenmenin ödülünü bu şekilde almak nasipmiş!

İşimiz çok zor, Euroleague seviyesinde bir takımla oynuyoruz, bunların hepsinin farkındayım ama umudum çok yüksek. Klişe olacak ama Galatasaray' ın olduğu yerde her zaman umut vardır. Ama az ama çok. Yapılacak şey belli. İmkanımız varsa orada olup zaferde pay sahibi olmak. Hadi be Galatasaray! Bir mutluluk daha yaşat bizlere!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir