25 Eylül 2010 Cumartesi

Nuri Şahin; ''Milli Forma İçin Beklemek Şereftir"

Nuri Şahin mevzusuna takmış durumdayım, bu adamın Milli Takım'da oynayamadığı hergün bizim geleceğimiz adına çok büyük kayıptır. 16 yaşında A Milli formayı giydirip, geleceği Nuri üzerine kuracağız açıklamalarının ardından hala bu futbolcuyu kazanabilmiş değiliz. Fatih Terim'in ardından da Hiddink de Nuri'yi oynatmayınca, acaba futbolcuda mı bir sorun var sorusunu da sorduk ama Bundesliga'daki performansı ortada. Ayrıca zamanında Almanya'yı seçseydi bugün Khedira'nın yerinde onun olacağını da söylemeye gerek yok, hatta Real Madrid'e bile şimdilerde transfer olmuştu. O ise Milli Takım'da oynamak adına Feyenord'a bile kiralık gitmeyi kabullenmiş bir futbolcu, normal şartlarda bizim futbolcunun peşinde koşmamız gerekiyorken, Nuri Şahin formayı kapmak adına savaş veriyor. Tamam alternatifli bir orta saha hattı var kabul ediyorum ama hangi futbolcu Nuri Şahin'den daha üst seviyede. Ya da oyun tarzı Hiddink'e de mi uymadı. Bana sorarsanız Nuri Şahin bugün her teknik adamın oynatmak istediği bir futbolcu ama hala biz kendisine şans gelmesini bekliyoruz, sonra Mesut Özil neden bizi seçmedi sorusunu soruyoruz.
"Elbette her futbolcu oynadığı takımda ilk 11'de oynamak ister. Ancak söz konusu milli takım olunca durum çok farklıdır. İster o formayı giyeyim, ister yedek bekleyeyim, isterse de tribünde futbolcu arkadaşlarımla izleyeyim, o bayrak altında mücadeleye çağrılmaya hazır beklemenin onuru ve mutluluğu tarif edilemez."

Bazı gurbetçi futbolcularda var, oldukça milliyetçilerdir. Ne olursa olsun tercihleri her zaman Türkiye olur, bunu değiştirmekte çok güç. Çünkü bu şekilde yetiştirilirler, genelde de gurbette durumu iyi olmayan ailelerin çocukları böyle bir karaktere sahip olur. Nuri Şahin'in aile yapısını bilmiyorum ama bu tarzda yetiştirildiği belli. Milli Takım'ın her kategorisinde sürekli Türkiye adına mücadele etti, hiçbir zaman Almanya'yı düşünmedi bile ve bugün Türkiye adına oynuyor {oynayamıyor}. Bu yüzdende oynama garantisi olmamasına rağmen çağrıldığı her zaman gelir, forma mücadelesine katılır, tribünde otursa bile sesini çıkarmaz. Ama böylesine bir yeteneğe sahip olupta oynatmayanlardan gün gelir hesap sorulur. Şu an 22 yaşında ve Milli formayı giydiği maç sayısı 13. Geçtiğimiz günlerde Belçika ile oynadık ve bazı genç futbolcularının Milli olma rakalmları ortada. Üstelik Nuri Şahin de ilk olarak 2005 yılında Milli olmuş ama 13 kere Milli olabildi. O da genelde hazırlık maçlarında ve oyuna sonradan girdiği anlarda. Benim görüşüm Milli Takım'in ideal orta saha ikilisi Nuri ve Necip Uysal'dır. Bu ikili bizi 10 yıl rahat taşır ama ne zaman şans bulacakları bilinmez.

2 yorum:

  1. Ya herkes bunu tartışıyor TR'de, adamın almanya'da ki antrenörü bile oradan bombaladı, bu takımda bi yetkili b,şey yok mu neden Nuri'nin oynatılmadğını söyleyecek?Neymiş Eksiği ya hiddin ya da yanında ki antrenör ekibi bi açıklama yapsu-ın işey desin! Bu kadar da sallamamazlık ve saygısızlık olmaz ki!

    YanıtlaSil
  2. Nuri ve Necip'e neden hakettikler forma verilmiyor anlamış değilim.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir