8 Eylül 2010 Çarşamba

Yarı Finale Gidiyoruz; Rakip Slovenya


Fransa' yı hiç zorlanmadan farka boğarak saf dışı eden Milli Takımımız çeyrek finalde Slovenya ile eşleşmişti bildiğiniz gibi. Maç günü geldi çattı. Millerimiz bu akşam 21.00' de Slovenya karşısında yarı final biletini kapmaya çalışacak.

Fransa maçı her yönüyle harikaydı ancak Kerem Tunçeri' nin sakatlığı yüreğimizi ağzımıza getirmişti. Neyse ki milli takım doktorları Kerem' in Slovenya maçında oynayabileceğini açıkladılar ve adeta yüreğimize su serptiler. Bu maçın belki de en kritik oyuncusu olacak Kerem Tunçeri; çünkü rakip takımın harika iki guardı var: Dragic ve Lakovic. Bunlara karşı Kerem' in, Sinan' ın, Ömer' in savunmasına inanılmaz ihtiyaç duyacağız. Eğer ki Dragic-Lakovic ikilisini durdurabilirsek maçı almak çok zor olmayacaktır.

Kısa rotasyonunda Lakovic ve Dragic asıl tehlike ancak, Udrih ve Becirovic de kesinlikle dikkat edilmesi gereken oyuncular. Rotasyonda dört oyuncudan da faydalanıyor Slovenler. Üstte de belirttiğimiz gibi guardlarımızın savunmadıki performansı maçın sonucunu belirleyecek gibi.

Pota altında ise ülkemizden tanıdığımız Vidmar ayrıca Zupan, Slokar ve Brezec gibi önemli oyuncuları bulunuyor. Yine ülkemizden tanıdığımız ve bu bölgede kullanabilecekleri Nachbar da güzel bir turnuva geçiriyor ve Slovenlerin en tehlikeli silahlarından biri. Ancak biz pota altında daha avantajlıyız diye düşünüyorum. Ömer Brezec' i sindirir pota altında, Ersan da Zupan ve Slokar' a pek ala karşı koyar.

Bu maçta kilit noktalardan biri de taraftar. Evet turnuva evimizde, her maç dolu salonda oynuyoruz ama taraftar arkamızda itici güç olamıyor bir türlü. Slovenlerin de taraftar performansı malum. Salonda bizden daha etkili olurlarsa şaşırmayacağım doğrusu.

Umarım her şey istediğimiz gibi gerçekleşecek. Hem kısalardan hem de uzunlardan istediğimizi alıp adımızı yarı finale yazdıracağız. Gelecek planlarını da yarından sonra daha güzel konuşabiliriz umarım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir