20 Ekim 2010 Çarşamba

Fatih Terim de Olmadı

Fatih Terim'in ''bir takımın başında teknik direktör varken, o takımla görüşmem'' felsefesinden yola çıkarak, Rijkaard'ın görevine son verilmesinin ardından Fatih Terim'in yüzde 100 takımın başına geçeceğini düşünüyordum. Şu ana kadar da herhangi bir takımla anlaşma yapmaması da Fatih Terim'in aslında Galatasaray'ı beklediğinin göstergesi gibiydi ama Adnan Polat'ın Adnan Sezgin sevdası devam ettiği için Fatih Terim bile Galatasaray'ın teklifini kabul etmedi. Şu an yaşanan görüntü Adnan Polat'ın Adnan Sezgin sevdası devam ettiği sürece {aralarında nasıl bir ilişki var anlamadım gitti} Galatasaray'ın iyice dipsiz bir kuyuya iniyor. Rijkaard gitti, Fatih Terim olmadı, Hagi'den ses yok, Hikmet Karaman derken şaka bir yana 1-2 saat sonra takım Nezih Ali Baloğlu'na emanet olacak.

Fatih Terim'in Adnan Sezgin'i istemediği, yardımcılarını kendi belirlemek istediği ve Florya'da da kendi kurallarının geçerli olmasını istediğini biliyorum. Aslında şu durumda da elinde büyük bir koz vardı. Milli Takım'dan ayrıldığı süreçte böyle bir teklif gelse bu kadar fazla şartı yaratacağını pek düşünmüyordum ama şu an takım zor durumda ve Fatih Terim'de tek hakim olmak istiyor. İş biraz Galatasaray sevgisinden ziyade, bazı egolara yönelmiş durumdaydı. Adnan Polat da bu olumsuz cevapla beraber asrın ters köşesi yaşanmıştır. Adnan Polat, sanki Terim'in şartlarını bilmiyormuş gibi bir teklif yapınca da böyle bir ilahi tokat yedi diyebilirim. Çünkü Rijkaard'ın görevden alınması fikri Ankaragücü maçı sonrasında alınmış bir karar değil. Öncesi mutlaka var ama sen böyle bir karar almana rağmen planlama yapmıyorsun. Nasıl olsa bu beni kabul eder mantığıyla da hareket edince iki günde sıralı olumsuz cevaplar alıp, takımın bu hallere düşmesine seyirci kalıyorsun.

Yeni adaylar kim olur bilemiyorum. Çıta iyice düşmeye başlamış durumda ve bu yol artık Nezih Ali Hoca takım sana emanet demeye kadar inebilir. Yeni bir Cevat Güler sinerjisi yaratma planı bile olabilir. Çünkü Galatasaray'da ne olacağını kestiremiyorum, bunu kimsenin de kestirebildiğine inanmıyorum. Bakalım akşam saatlerinde neler olacak, kimlere teklif gidecek ya da Adnan Sezgin mi göreve gelecek.

2 yorum:

  1. böyle bir saçmalık yok, kim bu adnan sezgin ya nedir olayı, neden adnan polat bu adamdan inatla vazgeçmemekte...

    YanıtlaSil
  2. arkadaş ne bitmez ve ölümsüz bi sevdaymış bu bizim kara mazot kardeşler arasındaki herif terimin ednan sezgin varsa ben yokum demesine bile ok diyor medem öyle gelme.ne hesap var bu kardeşler arasında anlamadım ki,ki kardeş olsa bu kadar tutmazlar biribirlerini gsyi yedi bitirdi bu sevda indirin şu ikisini artık genel kurul huuuuuu...

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir