8 Ekim 2010 Cuma

Hiddink'in İlginç Tercihleri

Fatih Terim, Milli Takım'da iki kere Sabri Sarıoğlu'ndan sol bek yaratmayı denedi ama ikisinde de Volkan Yaman'ı sol beke çekerek, Sabri'yi yine kendi bölgesine gönderdi. O günden bu yana da Sabri Sarıoğlu'nu sol bek olarak izlemedim. Almanya karşısında da Hakan Balta'nın henüz hazır olmaması, İsmail Köybaşı'nın da takımla yeni çalışmalara başlaması belki de zorunluluktan böyle bir tercihi doğurmuş olabilir. Ama burada şöyle bir soru sormak lazım, hazır olmayan ve sakat olan futbolcular neden Milli Takım'a alınıyor. Hiddink'in bu anlamda tercihleri oldukça yanlış, bugün ise Sabri'nin sol bek olarak göstereceği performanstan pek umudum yok. Yine de süratli Lahm'a karşı Sabri'yi kullanmakta illa olumlu birşey arıyorsak sebep olabilir.

Aynı şekilde Hamit Altıntop'ta sol tarafa çekilmiş gibi görünüyor ve bir zamanların ideal sağ kanadı bu sefer sol kanada kaymış durumda. Arda'nın yokluğunda Hamit Altıntop sol tarafta iyi işler yapar, savunma kısmında da var olması da Lahm ve Müller gibi futbolcular karşısında iş yapacaktır. Ayrıca Hamit'in Bayern'de de çoğu maçta sol açık olarak oynadığını unutmayalım. Sol açık olarak Hamit Altıntop tercihi iyi ama sağ tarafta kendi takımında bile forma giyemeyen, form olarak kötü durumda olan Özer Hurmacı tercihi de ilginç. Hiddink'in ne düşünüyor, bunu ancak sahada görebiliriz. Sabri Sarıoğlu'nun sol bek oynaması bile Özer'in sağ tarafta oynamasına göre daha mantıklı.

Forvet konusunda da zaten yeterli alternatiflerimiz yok, maçın da Almanya ile oynanacağını düşündüğümde Halil Altıntop'un oynamasını zaten bekliyordum. Sonuçta onun ortamı, rakibi iyi tanıyor ve Almanya karşısında oynamak kendisine ekstra bir motivasyon katacak. Eğer maçı da tutmayı başarabilirsek, Almanya'nın üzerimize geleceği anlarda kontra futboluna çok uygun bir Sercan Yıldırım tercihi olduğunu unutmamak lazım. Ayrıca Nuri Şahin'i i de izlemek güzel olacak, Selçuk İnan ile ikisi arasında gidip geliniyordu ama Nuri bu maçta sahada olacak.

MUHTEMEL 11'İMİZ:
TÜRKİYE:
Volkan, Gökhan, Ömer, Servet, Sabri, Aurelio, Özer, Nuri, Emre, Hamit ve Halil.

1 yorum:

  1. Halil ve Özer'in oynamayacağını düşünüyorum.

    Tahmini 11'im: Volkan-İsmail-Servet-Ömer-Gökhan-Emre-Aurelio-Nuri-Hamit-Tuncay-Mevlüt

    http://hagininkosani.blogspot.com/2010/10/almanya-mac-oncesi.html

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir