19 Ekim 2010 Salı

Rijkaard'ın Vedasına Doğru

Rijkaard'ın görevden alınmasına an itibariyle kesin gözüyle bakıyorum ve yerine gelecek olan teknik direktörü bende çok merak ediyorum. Şunu söylemem lazım, bu benim şahsi fikrim. Dün Rijkaard'ın kovulduğu açıklanmadıysa medyada yer alan Hikmet Karaman iddiaları doğru. Eğer düşünülen isimler Hagi, Tugay Kerimoğlu, Hakan Şükür, Fatih Terim ya da Ersun Yanal gibi isimler olsaydı bu açıklama dün mutlaka gelirdi. Ama Hikmet Karaman'ı şu durumda Manisa'dan koparmak zor olduğundan sanırım 1-2 gün daha beklenecek. Hikmet Karaman mevzusunu ise ayrıca yazıya dökmek lazım olduğundan şimdi ayrıntıya girmeyeyim. Rijkaard ise her an bomba patlaması korkusuyla yaşayan asker gibi takımı Fenerbahçe maçına hazırlamaya çalışıyor, artık bu durumda ne kadar hazırlanılabilirse. Doğal olarak yeni teknik direktörü açıklamasan bile Rijkaard'ı göndermen gerektiğidir. Sonuçta yaşanacak olay bu ama sen Rijkaard'a işkence yapmaya devam ediyorsun. Rijkaard için bu arada Liverpool demişler. Liverpool'un da durumu malum. Galatasaray'dan farksızlar, 1-2 futbolcuya endeksli bir takım durumundalar ve daha önemlisi son yılların en başarısız görüntüsündeler. Şunu söylemek lazım, Rijkaard kısa vade de Liverpool'a da ilaç olamaz ama bahsedilen kulüp satışı gerçekleştiyse ve 150 milyon avro'lar gerçekse istediği takımı kurar ve başarı gelir. Bu tip sistem adamlarını getiriyorsan, ona istediği kadroyu vermek zorundasın. Galatasaray, Rijkaard'la vizyon gösterisini yaptı ama bu vizyonu nasıl çözümlemişler hayret konusu.

4 yorum:

 1. Yazık ya yönetimin beceriksizliğini şu adama attırdı ya medya helal olsun büyük GS taraftarına sanki tek suç bu adamın bu kafa ile bi yere varmamız mümkün değil..

  YanıtlaSil
 2. Bir çok yerde, Rijkaard'ın derbinin ardından - ne yazık ki - gönderileceği söyleniyor. Tüm suç Rijkaard'ın üstüne kaldı. Yerli rotasyonundan, yerlilerin çoğunun kalitesinden(!) adam akıllı bahseden yok neredeyse.

  Yalnız kafama takılan ve beni biraz olsun ümitlendiren bir nokta var. Kadıköy'e Rijkaard ile çıktık, takır takır topumuzu oynadık, galip de geldik 10 sene sonra. Rijkaard'ı nasıl gönderirler o zaman çok merak ediyorum. Gönderemezler. Kadıköy'de iyi top oynamaya da gerek yok aslında. Kadıköy galibiyeti, hem takımı ciddi bir havaya sokar, hem kenetlenme ortamı oluşturabilir, hem de, belki de en önemlisi Rijkaard kalır. 2. yarı da Aslantepe'nin takıma ayrı bir hava katacak olması, transfer döneminin iyi değerlendirilir, formayı hak etmeyenler gitti mi bir de.. değmeyin keyfimize.. kısacası, her şey tersine dönebilir.

  Bunun başlangıcı ise; Kadıköy.. Başka senaryolar da var bizleri bekleyen..

  Galatasaray için hangisi iyi olacaksa, o olsun diyelim en iyisi.

  http://jaimelesport.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. türk futbolunu yönetenler düşünmeli bana kalırsa gsnin durumunu çünkü gs durdu mu türk futbolu duruyor yürüdü mü türkiye de yürüyor.örnek malum kadro,2002 dünya kupası ve şampiyon olan gsnin rüzgarıyla 2008 euro avrupa şampiyonası...

  YanıtlaSil
 4. Aslında söyliycek çok şey var.Ben genede küfürsün söyliyim;ALLAH bu takıma sabri sarıoğlunun t.d lüğünü mumla aratsın....

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir