11 Kasım 2010 Perşembe

Juan Pablo Pino'dan Sevgilerle

Baros'un ligin ilk yarısını kapattığı söyleniyor ve bu konuyla ilgili bir yazı yazacağım. Kısaca şunu söyleyelim, Baros'un kaybının getirdiği yara büyük olacaktır ve Baros'un bu sık sakatlıkları da akılları geriye götürdükçe içim daha büyük acıyor. Ama Pino'nun forvet oynamaya başladığı zamandan bu yana getirdiği hava çok güzel, hepimizin içini ısıtan, işte bizim de güzel bir alternatif forvetimiz var dedirten bir durum. İnanın alternatifsizlikten kötü bir durum yok, bunu geçen sezon gördük ama Pino'nun şu durumunu da gördükçe Baros döndükten sonra bile işi oldukça zor diyorum. Özellikle de attığı şu golden sonra, gerçekten güzel bir resitaldi. Son vuruşlarını eleştirdiğimiz, hatta bu maçta da bomboş pozisyonda topu kaleciye nişanlayan Pino, inanılmaz bir gol attı ve daha güzeli asistin hakkını en güzel şekilde verdi. Bir alkışta Emre Çolak'a.

1 yorum:

  1. Yalnız Emre Çolak'ın ortasını çok abartmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ortası Pino'nun oldukça gerisine gitti ve golde Emre'nin ortasından ziyade Pino'nun şahsi meziyeti daha etkili oldu.

    İnsanlar, genç futbolcu olduğu için Emre'nin hareketlerini haddinden fazla büyütüyorlar. Unutmayalım ki oynadığımız ekip Bank Asya ekibi hatta as futbolcularını da oynatmadı. Bu maçlar Emre hakkında yargıda bulunmak için ölçü olamaz. Benim düşüncem Emre'nin ortalama Türk insanı kafasında gelişmeye, öğrenmeye kapalı biri olduğu ve saf yeteneği mükemmel ancak gelişimini tamamlayamamış 100lerce yerli futbolcudan biri olacağı.

    Eğer Gareth Bale örneğindeki gelişimi gerçekleştirmezse Serdar Eylik gibi Bank Asya futbolcusu olur.

    Gareth Bale ve kas gelişimi: http://basitoyna.blogspot.com/2010/10/gareth-bale-ve-kas-gelisimi.html

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir