4 Kasım 2010 Perşembe

Pino, Hagi'yi Zorladığı Gibi Baros'u da Zorlar Mı?

Sadece blogun değil, neredeyse bütün Galatasaraylıların son zamanlardaki favori konusu Juan Pablo Pino oldu. Bir anda hayatımıza girmesi ve yakaladığı ivme inanılmaz. Gökten Baros alternatifi doğdu daha ne isteyelim. Hatta Kewell'ın Baros'a dediği gibi ''artık işin zor, Pino seni zorlar'' kıvamı da doğmuş oldu. Bundan 3-4 hafta öncesine kadar Baros'un sakatlanıp oynamaması bizim bir maçı kazanma ihtimalimizin yüzde 50 azalması anlamı taşıyordu. Şu fotoğrafta gördüğünüz Hagi'nin futbol hayatını aklınıza getirin ve Hagi'nin oynamadığı maçları düşünün. Galatasaray yine de bu işin altından kalkıyordu, çünkü doğru bir sistem ve alternatifli bir kadro vardı. Baros'un ise futbolu ve bu futbola bizi tiryaki etmesi o olmadığında uyuşturucu bağımlısı misali bize kötü anlar yaşattı. Şimdilerde de aynı sorunu Fenerbahçe yaşıyor. Niang olmadığında takımın hücum gücü çok düştüğü gibi, yıllardır santrafor konusunda büyük sıkıntılar yaşamış bu takımın Niang'dan ayrı kalmaya tahammülü de yok. İşin kötüsü ise Semih Şentürk ve Gökhan Ünal gibi Milli formayı giymiş forvetler alternatif gibi ellerinde olmasına rağmen de Niang'ın alternatifi değiller. Tıpkı Pino'dan önce bizim yedek forvetlerin de Baros'un alternatifleri olmadığı gibi.

Fotoğrafta da Hagi ile Pino ikili mücadeleye girmişler ve Hagi hala fit olduğunu gösteriyor gibi. Keşke bir imkan olsa da Hagi'yi beş dakika bile olsun sahada görebilsek. En azından iki çalım atar, bir frikik atar ama mutlaka katkı verir. Gerçi sahada olmasa bile biz onun idmanlardaki fotoğraflarına bile bakarak avunuyoruz. Kendisi de futbolcu gibi sürekli takımla çalışıyor. bu tip kareleri bizlere veriyor. Merakım ise Baros döndüğüne göre Pino ile arasındaki rotasyonel denge nasıl olacak. İkisi beraber mi oynayacak, yoksa herhangi biri mi tercih edilecek. Ya da Pino yine onun için yaban eller olan kanatlara mı dönecek. Bütün bunların cevabı Trabzonspor maçında olmalı.

3 yorum:

  1. 4-4-2 meraklısı çok nasıl olsa. Pinoyu biraz Baros'un gerisinde 4-4-1-1 gibi bir sistemde oynatabilir Hagi.

    YanıtlaSil
  2. 4-3-3 rüyasından iyidir..

    YanıtlaSil
  3. Pino second striker olarak, hatta o bölge de biraz da serbest olarak çok daha faydalı olacaktır. Önünde Baros gibi nereye koşu yapacağını bilen, duruşu bile potansiyel tehlike arzeden bir forvet varken hele. Tek başına ileride oynaması, alınacak önlemlerin artması demek ve Pino'ya daha ciddi bir baskı demek. Pino, teknik olarak bu baskıyı kaldırabilir, fakat mental olarak zor. Ben Pino'yu Rijkaard'ın kazanmasını umuyordum, ama Hagi & Tugay ikilisi yapacak bunu galiba. Çok değerli bir transfer oldu GS için.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir