7 Kasım 2010 Pazar

Skibbe'nin Yükselişi

Karizması yok dediler, yapamaz dediler, kalitesiz bir teknik adam dediler, Galatasaray ağırlığı onu ezer dediler, hatta yönetim kendine maşa tutmak için onu getirdiler dediler ama o bunlara inat yükselişini sürdürüyor. Üstelik E.Frankfurt gibi imkanları belli ölçüde olan ve kurtlar sofrası denilebilecek büyük takımlar arasında. Geçtiğimiz sezon küme düşer gözüyle bakılan takımın neler yaptığını ve nasıl orta sıralara yerleştiğini izlemiştik. Şimdi ise Bundesliga da üçünlüğüne demir atmış durumdalar, sezon sonuna kadar durumları ne olur bilinmez ama işler Skibbe için oldukça parlak gidiyor. Skibbe, buradan ayrılırken de demiştim bu adamı mutlaka Almanya'nın başında izleyeceğiz, ikinci bir Löw vakası olacaktır diye. Sonrasında ise kafaları duvarlara vurmak yakındır, gerçekten çok üzülüyorum. Rijkaard'a gösterilen sabrın yarısı Skibbe'ye gösterilseydi bugün neleri konuşurduk acaba.

3 yorum:

  1. O yüzden Rijkaard gönderildiğinde Skibbe geri gelsin demiştim. Skip Almanya'nın gelecekteki antrenörü olacak. Daha önce Face'teki bir yazında da böyle demiştim :)

    YanıtlaSil
  2. skibbe zamanında oynanan oyun benim izledigim en şahane galatasaray futboluydu.. bu adamın neden gönderildigini hala anlayamıyorum.. neydi harbiden sebeb kocaeliye yenilmemiz miydi..??

    YanıtlaSil
  3. rijkaard ile skibbe mantalitesi aynı olan hocalar. türkiyedeki unprofessional futbolcu kitlesi ile bu hocalar yürümez. yani skibbe'ninde sonu rijkaard gibi olurdu. pardon yanlış oldu. :D zaten rijkaard'ın sonu skibbe gibi olmuştu. futbolcular tarafından satılmıştı o da :)) keşke yabancı sınırlaması kalksada kurtulsak şunlardan. gurbetçi futbolcular yeter milli takım kurmak için.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir