6 Kasım 2010 Cumartesi

Yalnızlık Ömür Boyu

Bir yalnız adamın hikayesi mi desem yoksa bahtsız adamın mı ya da tanımı siz koyun. Serdar Özkan hakkında destanlar yazsak yine de işin içerisinden çıkamayız. Onun hakkında hatırlayacağım tek şey ise Arda Turan'ın şu meşhur çalım atma hikayesi olacak. Böyle iyi bir yeteneğin, birçok da iyi şans bulmasına rağmen hala kendini gösterememesi ve her geçen gün de daha kötüye gitmesi, ona inanan azınlığı da kaybetmeye başlaması inanılmaz bir durum. Yarın öbür gün {gerçekleşecek birşey bu, hem de çok kısa zamanda} Galatasaray'dan ayrıldığında yeteneği sönmeye yüz tutmuş potansiyelleri yeniden diriltme konusunda büyük uzman olan Abdullah Avcı bile bu adamı kendi takımında istemeyecektir. 3-4 sene sonra da o şimdi nerede köşelerine kapak olacak bir yıldız olmaya doğru ilerliyor, üstelik bu kadar genç yaşta.

Oysa Galatasaray'a transfer olduğunda sevinmiştim, mutlaka kafa olarak kendini toparladığını ve iyi olmak adına adımlar atacağını düşünüyordum. Çünkü Galatasaray onun için son şans, kendi camiası bile ona sırt çevirmişken Galatasaray'a transfer olabilmek aslında Serdar Özkan'dan hala umut olduğunun göstergesiydi. Adnan Polat da zaten bu transfer hakkında, bonservisi olmayan bir futbolcu ve ya tutarsa mantığıyla yaptık dedi. Gördüğümüz ise tutmadığı yani Serdar Özkan'ın artık tozlu arşivlere doğru gidişatının olduğudur. Sezon başında şans buldu ama değerlendiremedi, rotasyon içerisine dahil oldu yine tutunamadı, Aydın Yılmaz bile kendini toparladı ve birşeyler yapmaya çalıştı ama Serdar Özkan geçtiğimiz sezonki durumundan da daha kötü. Şimdi ise ilk 18 de bile yerini alamıyor, üstelik onca eksik varken, hücumcu sıkıntısı yaşanıyorken. Bir de bunların yanında menejerlik davasında adı geçmediği kalmıştı ve o da oldu.

Bülent Uygun, Koray Avcı, Murat Şahin, Ümit Karan ve Volkan Arslan'ın ardından Serdar Özkan ve Mehmet Sedef'te PFKD'ya sevkedildiler ve bu sürede maçlara çıkamayacaklar. Gerçi Serdar Özkan nasıl olsa şans bulamıyordu, pek birşey değişmeyecek ama bu olayın ortaya çıkması futbolcunun kafa olarak hangi noktada olduğunun göstergesi. Anlaşılan hataların derinliklerine inildiğinde daha neler neler çıkacağıdır, bu saatten sonra da kafa olarak düzelmek zor. Ligin devre arası Serdar Özkan'a veda edeceğimizi bekliyorum.

1 yorum:

  1. Menajer olarak faydalanırız bizde!..

    http://hagininkosani.blogspot.com/2010/11/serdar-ozkan-bize-nobreyi-getir.html

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir