2 Aralık 2010 Perşembe

Belki de Bir Şans

Emre Çolak'ın dün A2 takımıyla oynanan hazırlık maçında burnu kırıldı ve amelitat oldu. Ligin de ilk yarısının bitmesine 3-4 maç kaldığından artık ligin ikinci devresinde takımdaki yerini alır. Aslında Elano'nun da takımdan ayrıldığını düşünürsek, Emre Çolak'a ilk 11'de forma şansı mutlaka gelecekti. Hagi kendisini her maçta sonradan oyuna sürüyor ama ilk 11'de Emre Çolak'a yer vermek istediğinden de eminim. Ama bu şanssız sakatlık sonrasında Emre Çolak'ı bir süre izleyemeyeceğiz. Misimovic'e de ikinci bir şans daha verilmesinden bahsediliyordu, artık kendisi kendini tekrar kanıtlama adına kalan 3-4 maçta forma giyecektir. Emre Çolak ise maskeyle de olsa oynar mı bilmiyorum ama bu dönemde topsuz çalışmalara, kendini fizik olarak, kas yapısı olarak güçlendirme evresine geçmeli. Belki de bu sakatlık onun adına böyle bir durumu ortaya çıkarmış olabilir. Ligin ikinci yarısına fizik olarak daha güçlenmiş bir Emre'yi izlemek çok güzel olacaktır. Bu yüzden bunu kendi adına şansa dönüştürmesi gerekiyor.

3 yorum:

  1. şu gaassaray taraftarındaki iyimserlik polyanna'da yok valla. :) emre kardeşime de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

    YanıtlaSil
  2. Hem de nasi:)oyuncu transfer ederken de kovarken de seviniyorlar:)

    YanıtlaSil
  3. 91 doğumlu olup artık 20 yaşında denebilecek bir futbolcu Emre Çolak. Fiziksel gelişimini tamamlamak için önünde bolca seneler var ama oyun zekasını nasıl geliştireceği soru işareti. Uzaktan çektiği kaleyi zor bulan şutları gene heyecanına, kendini gösterme isteğine verilebilir ancak orta yapmak için kendine boşluk yaratmak yerine ille de önündeki adamı tamamiyle geçme ısrarı, pas almak için kendi takım arkadaşının 30 santime kadar yanına gelmeler, kafasını topun önünden kaldıramaması falan emrenin hala altyapı oyunucu zihniyetiyle oynadığının, bu konuda kendine geliştirmek için pek çaba göstermediğinin işaretleri. İlle gol atmak, seyircinin gözüne girecek hareketler yapmak yerine iyi bir takım oyuncusu nasıl olunur onu öğrenmesi gerekiyor ki ne şimdiye kadar yaptıkları ne de galatasarayın karman çorman durumu bu konuda bir ışık veriyor.

    YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir