4 Aralık 2010 Cumartesi

Geçen Sezonu Düşünürken / Kasımpaşa - Galatasaray

Galatasaray için geri dönülmez nokta Beşiktaş maçıyla beraber aşıldı. Artık herhangi bir zirve hedefinin olmadığını söyleyebiliriz. Bundan sonraki süreç ligde ne kadar çıkabiliyorsan yukarı çıkmak ve Türkiye Kupası üzerine olacak ama büyük bir değişimin yaşanacağını söyleyebiliriz. Bazen bu durumlar şans olabilir, eğer lehine kullanmasını bilirsen. Geçtiğimiz sezonda da Trabzonspor'un aynı duruma düştüğünü söyleyelim, hatta Şenol Güneş'in ilk dönemi de sıkıntılı geçti ama yaptığı hamleler ve aldığı nokta kararlarla beraber Trabzonspor bu noktaya ulaştı. Bizim de artık bundan sonraki süreçte daha fazla genç futbolcuya şans vermemiz, gelecek sezon kadroda düşünmediğimiz isimleri şimdiden kadronun öbür ucuna itmemiz ve ligin devre arasında da nokta hamleler gerçekleştirmemiz gerekiyor. Ama en önemlisi kalan üç haftadan alınacak galibiyetler ve yeni yıla {yeni stadyumun da getireceği} sinerji ile girmek. Kasımpaşa maçı ise ilk önemli sınav.

Kasımpaşa'nın şu an ligde son sırada olmasına fazla aldırmamak lazım. Son haftalarda bir çıkış yakaladılar ve dört haftadır da yenilmiyorlar. Rakipleri kim olursa olsun futbollarından asla taviz vermeyen, sürekli hücum düşünen ama yaşadığı savunma zaafiyetleri yüzünden de şu an bulundukları noktada olan bir ekip. Şöyle düşünün, son sırada bulunuyorlar ama 13 golleri var. Galatasaray'ın ise bulabildiği 15 gol. Ama 32 gol yiyerek ligin en fazla gol yiyen takımı durumunda. Bu durumda bizi bekleyen maçın seyri bol tempolu olur, gol pozisyonu fazla yaşanır, karşılıklı olarak müthiş bir heyecan doğar ama kazanan takım tek farklı kazanmaz. Kasımpaşa'nın bu Galatasaray'dan mutlaka üç puan almak istediği ortada ama Galatasaray'ın da galibiyetten ziyade bir patlama yaşaması gerekiyor. Bu yüzden Hagi elindeki en ofansif kadroyu sahaya sürecektir. Gelen haberler arasında Servet'in yerine Cana'nın stoper oynaması, orta sahada ise Barış Özbek'in olması bekleniyor. Arda da ayrıca iyileşmiş durumda ama maçın 11'inde mi kullanılır yoksa kenarda mı bekler bilmiyorum. Baros ve Mustafa Sarp'ta bu maçta olmayacak isimler.

Aslında geçtiğimiz sezon oynanan Kasımpaşa maçlarında çok iyi bir Galatasaray tablosu vardı. Ligin ilk yarısındaki maçta galibiyet serimizin son maçını Kasımpaşa'yla oynamıştık ve sonradan giren Nonda'nın 3 golle yaptığı şovu izledik. Ligin ikinci yarısında ise Giovani Dos Santos şovu vardı ama ondan öte Galatasaray'ın müthiş hücum futbolunu izledik. Şimdi ise o günlerden de oldukça uzağız. Bu tablo da bir sene içerisinde oluşmuş durumda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir