21 Aralık 2010 Salı

Ya Insua?

Hagi, Galatasaray'a yeniden adımını attığında kafalardaki düşünceler şampiyonluk üzerineydi aslında. Hepimizin aklında zirve yarışı vardı. Sonra bu bari Avrupa Kupaları'na katılalıma dönüştü, şimdi ise yeniden yapılanmadan bahsediyoruz. Enkazı yaşayan bütün büyük takımların yaptığı gibi.

Yönetimin Hagi'yi tekrar getirirken ilk düşüncesi neydi?

Takımı yeniden yapılandırsın diye mi. Pek sanmıyorum. Kesinlikle cevap takımı şampiyonluğa götürmek için olacak. Ama gelen kötü sonuçlar yeni bir hedefi ortaya çıkarmış durumda. Yeniden yapılanma...

Rijkaard'ın aslında büyük icraatlarından birisi takımın ne kadar kötü durumda olduğunu, ne kadar kötü yönetildiğini göstermek oldu. Belki Rijkaard gelmese, daha düşük profilde birisi gelse durum farklı olacaktı, çoğu zarar bilançosu hasıraltı edilecekti. Şimdi ise taraftar bilinçli, iyiyle kötüyü ayırabiliyor. Kötü olan yönetim, Galatasaray malesef çok kötü yönetiliyor. Duymuşsunuzdur, Volkan Şen için 6 milyon avro + Servet Çetin önerilmiş. Bu teklifi yapan bir sportif direktörün veya teklifi kim yapıyorsa artık, futbolu iyi bildiğini düşünebilir miyiz? Böyle kişilerin elinde olan takımda kötü yönetilmeye mahkumdur.

Mevzumuz yeniden yapılanma ama konuşacağımız adam Insua'ydı. Girizgah biraz farklı olmuş olabilir ama her yoldan aynı neticeye ulaşmak mümkün. Hagi'nin ilk önemli söylemiydi aslında, kiralık futbolcu istemediği. Hepimiz bunu Insua'ya yormuş ama Misimovic ile ters köşe olmuştuk. Sanki Hagi'nin söylemi kağıt üzerinde kiralık futbolcu görünmesinden öte kendini buralarda geçici gören isimlere yönelikti. Amacınız yeniden yapılanmaysa kafasında gelecek sezonları da görebilen isimleri kadroda tutarsınız. Elano bu kafada değildi ve gitti, Misimovic'in de öyle olduğu söyleniyor ve büyük ihtimal o da gider. Ya Insua?

Kendi belki kiralık ama kendini kiralık görmeyen bir futbolcu. Yaşı da henüz 21, zaten Liverpool gibi takımdan gelmesi de potansiyelini ortaya koyuyor. Yani geleceği çok parlak, mutlaka bir yerlere gelecektir. Burada olmaz ayrı konu, bizim zihniyet yetenekleri yeme üzerine kurulu çünkü. Giovani Dos Santos'u hatırlayın, neden alınmadı o adamın bonservisi. Insua da o hesap, bonservisi alınmadığı sürece Hagi'nin soğuk bakacağı bir isim. Hagi de haklı aslında, geleceğin takımını kurmak istiyorum diyor ve gelecek sezon burada olmasını zor ihtimal olan bir ismi de düşünmemesini bir noktada anlarım. O isim, Hakan Balta ve Çağlar'dan değerli olsa da. Ama Hagi bu, Insua'yı bir şekilde kullanmayacak.

Gerçi kullansa ne olur, futbolcu yıldızını parlatır ama bu yönetim opsiyonu yine kullanmaz. Çok karışık bir çelişki, ilginç bir döngü. Yazık olan ise Insua.

3 yorum:

 1. Takip ettiğim kadarıyla Roy denen baş belamız yazın antrenman sahasında gördüğü tek çocuğa iyi miyi deyip fiorentinaya satmak istedi (5,5M civarı) Liverpool'u ve Rafa'yı seven bu çocuk direndi ve kontrat imzalamadı Fiorentina ile ve çok akıllı olduğunu da göstererek (1 yılda Roy nasılsa gider diye) kiralık gitme seçeneğini kullandı. Aslında bonservisi ödense bile Insua ile anlaşılamayacaktır Insua ilk günden itibaren Liverpool'a dönmek istiyor.

  Arz ederim :D

  YanıtlaSil
 2. seneye fenerbahçe alır kendisini :) hagi'nin insua'yı sol açık veya ön-libero mevkinde denemeden neden bu akdar çabuk kafasından sildiğini anlamak zor.

  İnsua'nın ısınırken atılan göle ne kadar sevindiğini gösteren bir kare vardı esasında o resim tam da bu yazıya uygun düşerdi.

  YanıtlaSil
 3. http://i.imgur.com/Kavin.png al lan o kare tepkisiz

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir