24 Ocak 2011 Pazartesi

Oktay Mahmuti'nin Takımını İzlerken Zevk Almak

Konumuz Erkek Basketbol takımımız. Lige harika bir başlangıç yapıp, Fenerbahçe Ülker' i yenip liderliğe yükselen ve şanssız mağlubiyetlerle koltuğu rakibine bırakan takım. Her takımın pozitif ivme yakaladığı dönemler olduğu gibi şüphesiz bocaladığı dönemler de olacaktır. Galatasaray son maçların, son saniyelerinde, rahatlıkla kazanacağı maçları basit hatalar olsun, hakemlerin üstün form düzeyleri olsun(!) kaybetti ve ligde zirveden indi; Avrupa' da da ilk maçında mağlup oldu.

Lig ile başlayacak olursak, henüz çok yeni bir takım Galatasaray. Ayrıca kadro kalitesi olarak da iki büyük rakibi Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker' in gerisinde. Eğer ki bu takım şampiyonluktan bahsedecekse bunun tek yolu vardır bence; normal sezonda müthiş bir performans sergileyip liderliği alırsın. Play-off' larda da seyirci desteği ile kupaya kadar uzanırsın. Tabii ki bunu başarmak hiç de kolay değil. Ayrıca bu kadar yeni bir takımda, bu denli büyük hedefler koyulması, büyük hayal kırıklarını da beraberinde getirir. Bu yıl bizim amacımız, Oktay Mahmuti' nin takımını izlerken zevk almak ve bir kaç sene içerisinde ''en üst nokta''ya ulaşacak takımı düşünmek olmalı.

Ligdeki mağlubiyetlerimizi Olin Edirne ve Erdemir karşısında aldık. Hani sığınmak gibi olacak belki ama iki maçta da rezil hakem yönetimi vardı. Özellikle Erdemir maçında ortadaki her topun Erdemir' e verilmesi; onu geçtim bariz Galatasaray lehine olan pozisyonlarda da topun Erdemir' e verilmesi, Galatasaray taraftarına küfür eden ve bunun mükaafatı olarak da her maçımıza atanan Engin Kennerman ile akrabalık bağlarımızı güçlendirdi(!)

Avrupa' da ise şok bir mağlubiyet aldık ne yazık ki. Son saniyelerde Tutku' nun serbest atışlarda 2' de 0 yapması maçın uzamasına ve uzatmalarda mağlup olmamıza neden oldu. Bir çok maçta bizi taşıyan ve bana kalırsa takımın en önemli parçalarından biri olan Tutku' dan o atışları sayı yapmasını bekliyordum ama atamadığı için de kızgın değilim. Tutku' nun çok çok büyük kredisi var taraftarın gözünde. Deplasmanda aldığımız mağlubiyet sonrası iç sahadaki tüm maçlar çok önemli durumda artık. Mutlaka 3' te 3 yapmalıyız Abdi İpekçi' de. Sonuçta da en kötü ihtimalle ikinci olur çıkarız gruptan.

Şimdi önümüzde bizim için kritik bir maç, Estuduiantes maçı var. Dediğimiz gibi evimizde kesinlikle kaybetmememiz gereken bir maç. Umarım bu maç, uzun bir galibiyet serisinin başlangıcı olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir