6 Ocak 2011 Perşembe

Samsunspor Gündemi

Bu sene hedef kesinlikle Süper Lig ve yatırımlar da bu yönde güçlü. Artık para harcamaktan geri durmayan bir Samsunspor var ve bu durum da büyük heyecan yaratmış durumda. Zaten arkanda güçlü bir taraftar potansiyelin var, bir de bu potansiyele heyecan sosunu ekleyince işler mutlaka yoluna gidiyor. Ligin ilk yarısındaki tabloya da baktığımızda Samsunspor'un çok iyi bir konumda olduğunu söylemek mümkün, üstelik olmadık maçlarda olmadık kayıplara rağmen.

Takımda fazla forma şansı bulamayan ve sorun yaratmaya yatkın futbolcularla zaten yollar ayrıldı. Asıl transfer olan istikrar da Hüseyin Kalpar'ın arkasında durarak sağlandı. 1.5 senelik çok güzel bir yapı var ve bu yapının da üzerine koyularak yola devam ediliyor. Kadrodaki istikrar harekatı da tamamlandıktan sonra sıra transfere geldi ve Samsunspor'un da bombaları peşi sıra patlamaya başlıyor diyebilirim.

İlk transfer Manisaspor'la yollarını ayıran Dilaver Güçlü olmuştu. Yarım sezondur neredeyse maç yapmayan bir futbolcunun neler yapabileceği kafalarda soru işareti yaratabilir ama öncelikli hedefin rotasyonu güçlendirme çalışması olduğunu düşündüğümüzde iyi bir alternatif kazandık. Dilaver, her iki ayağını kullanabilen ve orta sahanın da hücum kısmında oynayan bir futbolcu. Zaten en büyük eksiklik santraforsa ikinci büyük eksiklikte orta sahada hücuma yatkın futbolcu açığıydı. Bunun adına iyi bir alternatif kazanıldı diyebilirim.

İkinci transfer Diyarbakırspor'un kaptanı Ufuk Bayraktar oldu. Bu futbolcuyla da 2.5 senelik sözleşme imzalandı ve ilerleyen dönemde de kullanılması düşünülen bir isim. Bu sezon takım halinde Diyarbakırspor'un kötü durumda olduğunu söyleyebiliriz ve o takımdan sadece iki ismin parlayabildiğini düşünüyorum. Biri kaleci Korcan'dı diğeri ise Ufuk Bayraktar. Zaten Korcan da Sivasspor'a transfer oldu, Ufuk Bayraktar da Samsun'a geçti. Sol kanat için iyi bir alternatif oldu, ayrıca kendisini hem sol bek hem de sol açık olarak kullanabiliriz. Özellikle de sol bek anlamında sıkıntılar olduğunu atlamayalım, işin hücum kısmında Agbetu ve Abdülaziz zaten iyi durumdalar ama onların da yeterli alternatifleri yok. Bu açıdan Ufuk Bayraktar nokta transferdir.

Fransız İkinci Liginde, Djon formasını giyen Kevin Bru'nun da cumartesi günü Samsun'a geleceği söyleniyor. Takımın tam ihtiyaç duyduğu bölgeye çok iyi bir hamle diyebilirim. Bank Asya'nın şartlarını düşündüğümüzde Kevin Bru iyi bir transferdir. İyi bir on numara transferi oldu, bu yönde de Samsunspor'un büyük eksikliği vardı. Şimdi Zenke'yi ön tarafta kullanıp, Kevin Bru'yu da onun arkasında kullanmak mümkün. Mutlaka bir santrafor transferi şart ama eğer bu gerçekleşmeyecekse bu düzende de başarı gelebilir. Samsunspor'un oyunun kırılma anlarında maçın kaderini değiştirebilecek bir isim transfer etmesi de heyecan verici.

Azerbaycan Milli Takım'ının stoperi Vurgun Hüseyinov'la da prensip anlaşması yapıldığı söyleniyor. Futbolcuyu tanımadığımdan yorum yapmam güç ama Samsunspor'un bir stoper alternatifine daha ihtiyacı vardı. Ligin en az gol yiyen ekibi olmamıza rağmen, stoper anlamında yeterli kadro genişliği yoktu ve bu transferler ihtiyaç giderilebilir.

Son gündem ise Zafer Yelen ve Sezer Badur üzerinde. Samsunspor bu iki futbolcuyu da kadroya katmak istiyor ve Zafer Yelen konusunda daha somut adımlar atmış durumda. Eğer bu iki isim de kadroya katılacaksa Turgay Gölbaşı, Zafer Yelen ve Sezer Badur'dan oluşacak üçlü orta saha başarının bir numaralı anahtarı olacaktır. Sezer Badur'u zaten Sivasspor'dan biliyoruz, Zafer Yelen de parlayan gurbetçilerden biriydi ama Trabzonspor'da aradığını bulamadı. Oyunun iki yönünü oynayabilen, teknik bir futbolcu. Bank Asya şartlarında da heyecan verici bir transfer olacaktır.

Gençlerbirliği'nden Billy Mehmet için de son ana kadar uğraşıldığını ama futbolcunun sağlık kontrolüne katılmadığı için transferinin yattığını belirtelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir