27 Ocak 2011 Perşembe

Ters Giden Bir Şeyler Var

Kadın Basketbol takımımızı yazmayı istemeden de olsa çok ihmal ettik. Hazır vakit bulmuşken ilk olarak onlar hakkında bir kaç şey yazmak istedim.

Ne yazık ki işler pek yolunda gitmiyor. Ligde hala bir mağlubiyetle, liderin ardından ikinci sırada olsak da oynanan oyun ne yazık ki hiç kimseyi tatmin etmeye yetmiyor. Örneğin dün oynanan Burhaniye maçını takip ederken bile stresse girdik. Henüz bir galibiyeti bulunan takım az kalsın Galatasaray' a çelme takacaktı. Takımdaki bütün yük tek bir oyuncunun; Sylvia Fowles' ın omuzlarında. Neredeyse her hücumda onun eline bakıyoruz. Seimone geçirdiği ağır sakatlığın ardından hala istediğimiz Seimone değil.(Bunu yazmam, yanlış anlaşılmasın, prensesin bende kolay kolay tükenmeyecek kredisi var.) Yerli kadrosu ne yazık ki malum ve bu konuda yapılacak pek bir şey de yok. Hal böyle olunca ''çat, pat'' ilerliyoruz. Bakalım bu ne kadar daha devam edecek*

Avrupa' da da işlerin pek yolunda gittiği söylenemez. Euroleague' de 16. olan takımımız, ülkemizin diğer temsilcisi Fenerbahçe ile eşleşti. Fenerbahçe tüm maçlarını kazanarak grup aşamasını 1. olarak tamamladı. ''Doping Skandalı'' nın ardından önce Diana Taurasi' yi ve ardından da Taurasi' nin ayrılmasında kendini sorumlu tuttuğunu bahane eden Penny Taylor' ı kaybettiler. Ancak oynadıkları maçlar bu kayıpların Fenerbahçe' yi beklenildiği kadar sarsmadığını gösteriyor. Bu eşleşmede, Fenerbahçe favori. Ama Galatasaray diyorum; umut diyorum; dua ediyorum.

Bir de üzücü haber verelim. Ne yazık ki Yasemen, pek çok takım arkadaşının yaşadığı sakatlığı yaşadı. Ön çapraz bağları koptu ve sezonu kapattı. Tam oynamaya, istediğimiz performansı göstermeye başlamışken bu sakatlık hepimizi üzdü. Umuyorum ki bu sakatlıktan, daha güçlü bir halde döner.

Son olarak, lig uzun bir maraton. Daha takıma takviye olacak ve zaman geçtikçe Ceyhun Hoca bir şeylere oturtacak diye umuyorum. Biz ''çat pat'' da olsa galibiyetlere devam edelim de ilerisini sonra düşünürüz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir