5 Şubat 2011 Cumartesi

Euroleague {Fenerbahçe Ülker / Efes Pilsen}


Euroleague Top 16' da gruplarına iki de iki yaparak başlayan Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen üçüncü maçlarını da tamamladılar. Fenerbahçe Ülker grubun galibiyetsiz takımı Zagiris kaunas' ı da geçip yoluna kayıpsız devam ederken, Efes Pilsen maçı kazandık dememize rağmen inanılmaz bir mağlubiyet alarak Real Madrid deplasmanından mağlubiyet ile ayrıldı.

Fenerbahçe Ülker ile başlarsak; Zalgiris maça çok iyi başladı ancak Fenerbahçe Ülker' in toparlanması çok da uzun sürmedi. Özellikle Mirsad' ın oyuna girdikten sonra oyunu Fenerbahçe Ülker lehine çevirmesi, Marko Tomas' ın harika şut performansı maçı Fenerbahçe Ülker' e getiren başlıca etkenlerdi.

Bu galibiyet ile Fenerbahçe Ülker çeyrek final yolunda çok önemli bir avantaj elde etti. Gerek oynanan basketbol gerek taraftarın artık maçlara gereken ilgiyi göstermesi ile Fenerbahçe Ülker' in önü çok açık artık. 100 kişiye oynanan Barcelona maçları çok eski değil ama, yeniden yapılanma ve taraftarın isteklerinin yapılması ile çok etkileyici bir takım olduğu bir gerçek Fenerbahçe Ülker' in.

Efes Pilsen maçı ise izleyenleri kahretmiştir eminim. Maçın son dakikalarına kadar kontrolünü elimizde tuttuğumuz maçı; yaptığımız saçma hatalar yüzünden Real Madrid' e hediye ettik. Son iki dakikadaki anlamsız top kayıpları, bitime 2,6 saniye kala üçlük kullanan oyuncuya yapılan gereksiz faul çok büyük bir avantaja sahip olma fırsatını elimizden aldı. Maçın uzamasından sonra kaybedeceğimizi tahmin etmiştim doğrusu çünkü Real madrid geriden gelmenin ve taraftarın avantajını kullanacaktı.

Efes Pilsen bu mağlubiyetle grupta ikinci sıraya geriledi. Halâ elinde bir avantaj var Efes Pilsen' in. Grup lideri Real Madrid ile İstanbul' da karşılaşacak. Tabii ki Siena ve Partizan da önemli rakipler ama ben Efes Pilsen' in bu gruptan çıkabileceğine inanıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir