4 Şubat 2011 Cuma

Şaşırtıcı, Sevindirici Ama Anlam Verilemeyen Durumlar da Var

Milli Takım'ın değişim harekatının devam ettiğini söyleyelim. Son yıllarda alışık olunanın aksine yelpazesi daha geniş, herkese açık bir Milli Takım portresi çiziliyor. Bu zaten olması gerekti, çok önceden bu değişimin yaşanması gerekiyordu ama Hiddink'in bu değişimi neden geçtiğimiz sezonun bitmesinin ardından gerçekleştirilen ABD kampında yapmadığını da sorgulamaya devam edeceğiz. Sonuçta kaybedilen bir zaman var, formsuz futbolcularla girilen Almanya ve Azerbaycan maçları da var.

Geç olsun güç olmasın mantığı bir şekilde devrede, bu yüzden oluşan yeni yapıyı desteklemek gerekiyor. Sonuçta Hiddink değişim adamı, Avustralya ve Güney Kore gibi ülkeleri bile futbol anlamında çağ atlatabilen bir teknik adam. Bu açıdan öncelikle potansiyel yaratmasını iyi biliyor, devamında ise bu potansiyeli çok iyi kullanıyor. Potansiyel anlamında da Türkiye'den iyisi yok gibi, umarım bu futbol sevdasını Milli Takım'la doğru harmanlar.

Hollanda maçında başlattığı değişimi, Güney Kore karşısında biraz daha değiştirmiş. Çok farklı futbolcuları görmek mümkün. Ufuk Ceylan, İbrahim Öztürk, Orhan Gülle, İbrahim Akın ve Batuhan Karadeniz bu kadroda bulunmuyorlar. Ama onların hala yeni kurulan havuzun içinde bulunduğunu söylemek lazım.

Yeni kadroda ise şaşırtıcı, sevindirici ve hala anlam verilemeyen durumları da görmek mümkün. Serkan Balcı için seviniyorum, çünkü burada olmayı çoktan hakediyordu. Mert Günok için şaşırıyorum, büyük ihtimalle Cenk Gönen ve Sinan Bolat'ın sakatlığı, Ufuk Ceylan'ın ise yerlerde olan formundan sonra başvurulan bir isim oldu. Hakan Balta ve Kazım Kazım için ise söyleyecek söz bulamıyorum, şu halleriyle kesinlikle Milli Takım'da olmayı haketmiyorlar. Hakan Balta var ama Hasan Ali Kaldırım A2 takımında. Çok yanlış.

Mehmet Topal'ın ise bu kadroda neden olmadığını hala sorgulayacağız. Ayrıca Mevlüt Erdinç ve Halil Altıntop'ta ne olursa olsun burada olması gereken isimler. Ayrıca Tuncay Şanlı'nın da olmadığının altını çizelim.

Tunay Torun ise yeni kazancımız. Mehmet Ekici'nin ardından yeni gurbetçi hamlelerini görmek güzel. Umarım bu hamlelerin devamı gelir ve Cenk Tosun, Ömer Toprak gibi isimler de elden kaçırılmaz. Kadro ise şu şekilde:

TRABZONSPOR: Onur Kıvrak, Serkan Balcı, Selçuk İnan, Engin Baytar, Umut Bulut, Burak Yılmaz

GALATASARAY: Servet Çetin,Hakan Balta, Sabri Sarıoğlu, Yekta Kurtuluş, Kazım Kazım

FENERBAHÇE: Volkan Demirel, Fehmi Günok, Gökhan Gönül, Emre Belözoğlu

BEŞİKTAŞ: İsmail Köybaşı

GAZİANTEPSPOR: Emre Güngör

İSTANBUL BB: Gökhan Süzen

KAYSERİSPOR: Serdar Kesimal

MANİSASPOR: Yiğit İncedemir

HAMBURG: Tunay Torun

BAYERN MÜNİH: Hamit Altıntop

BORUSSİA DORTMUND:
Nuri Şahin

NURNBERG: Mehmet Ekici

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir