1 Mayıs 2018 Salı

Vazgeçmemesi, kontratı alır işime bakarım kafasına girmemesi müthiş


İnsan ister istemez M'baku 'yu hatırlıyor. Donk'un şu görüntüsü üzerine her gün yazsam yeri ve Black Panther'i izlerken olmasa da Infinity War'da Donk'u kendisine benzettim. Şampiyonluk hikayesini Donk üzerinden yazacak gibi görünüyoruz. 3-4 günde bir Donk'la alakalı bir şeyler yazar oldum, yazılması da gerekiyor.

"Gamsız" değil. Gamsız adam şu yükselişi göstermez. İyi futbolcu, geçen kötü sezonlar bunu da engellemez. Donk'un iş ahlakının yüksek olduğunu ve çok çalıştığını düşünüyorum. Zaten bu görüntü de başka şekilde olmaz. Tudor ondan vazgeçtiğinde çalışmayı bıraksaydı bugün ayakta kalamazdı. Vazgeçmemesi, kontratı alır işime bakarım kafasına girmemesi müthiş.

Aidiyeti de var. Geçen kötü sezonlara, o sezonlar içindeki tepkiye rağmen vazgeçmiyor. Kontrat senesi olsa da tek odağı Galatasaray'la kazanacağı şampiyonluk. Fernando'nun yokluğunda orada idare eder mi diyorduk ki şu aşamada kendi farkını yaratmış durumda. Fernando'yu bu sayede biraz daha hücuma atar olduk ve onun da toparlamasıyla bambaşka bir oyun oldu.


Fizik durumu ortada. Muhteşem bir fiziği var ve Fatih Hoca da ilk geldiği gün bunun altını çizdi. Şu noktada da takımda kalmayı hak ediyor, alacağı sözleşmeye kimse bir şey demeyecektir. Fatih Hoca döneminde belli ki güvenilir de bir alternatif olacak. Birçok pozisyonda oynayabilmesi, atletik özellikleri gibi onu farklı kılan şeyler var..

12 yorum:

 1. 700-1 m arası bir maaş iyidir bence

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence de. Umarım kabul eder.

   Sil
  2. bence de makul ama bu adam şuan 1.5 m oynuyo kabul edermi acaba 1-1.2 m olur gibime geliyor mesela donku bunu kabul etse selçukta 1.5 m inmesi lazım

   Sil
  3. Eder niye etmesin. Çok daha iyi bir teklif bulabileceğini zannetmiyorum.

   Sil
 2. Önümüzde ki sezon için FFP kararları belirleyici olacak Eğer sattığın kadar al gibi bir ceza gelirse, Maicon gelecek iyi bir teklifle satılabilir ve Donk stoper alternatifi olarak kadroda makul bir ücret karşılığında tutulabilir ya da bazı maçlarda oyunu tutmak adına son yarım saatlerde oyuna atılabilir, yoksa seneye Şampiyonlar liginde ya da ligde kesinlikle yetersiz kalır! Bence yaşı gereği hakan balta nasıl sılbekten stopere evrilip futbol ömrünü uzattıysa Donk'ta stopere evrilip kariyerini uzatabilir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Herkes için bu geçerli ve o kısıtlamanın gelmesine dahi gerek yok.

   Sil
 3. 1 milyon euro en fazla. e o da kabul etsin yahu euro kaç tl oldu :)

  YanıtlayınSil
 4. Zaten Donk'a gamsız demek saçmalık.Donk gamsız değil sadece çok rahat.Rahat olduğu için gamsız deniyor ona.Gamsız olsa bu rahatlıkla kötü oynardı ama o mükemmel bi performans sergiliyor.Sürekli mücadele ediyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gamsızlık ayrı şey, rahatlık ayrı. Dediğin gibi..

   Sil
 5. Adamın altyapı oyuncuları ile ilişkisi de aidiyet için bir kanıt bence. Hepsiyle çok iyi ilişkide ve çok yardımsever olduğunu söylüyorlar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Saha dışı ilişkileri de çok iyi. Sosyal medyadan takip edebiliyorum ben de.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir