5 Mayıs 2021 Çarşamba

Hernani & Galatasaray, menajer önerileri mevsimi?


Sezon bitmeye yaklaştı ve transfer gündeminin dozu her geçen gün artacak. Bizim adımıza şu sıralar muamma bir tablo oluşsa da (kongre kaynaklı), diğer takımlar adına hamlelere başlamanın tam zamanı. Bizde neyin ne olacağını bilmiyoruz. Kongre olabilecek mi, o dahi bilinmez. Kim başkan olur, hoca devam eder mi, yeni yönetim görevi devraldığında transferde nasıl bir strateji belirler? Fatih Hoca'nın da işi zor. Yeni başkan ya da mevcut yönetime bağlı, devam edip etmeyeceğini bilmiyorum.

Yine de hoca, sanki devam edecekmiş gibi bir liste yapmıştır ve hatta kendince çoğu isimle de bizzat görüşmüştür. Hernani için demiyorum tabii bunu, yüksek ihtimalle menajer önerisidir. Menajerler de cirit atacak bu dönemde, Hernani gibi birçok ismin adı geçer. Parma küme düştükten sonra, takımda kalacağını pek düşünmüyorum. Önce kiralamamışlardı, yazın ise bonservisini aldılar. 27 yaşında, bonservis bedeli ne olur bilemiyorum. Ya da yeni bir kiralama durumu mu?

Sattığın kadar al bitmişken de, yeni bir kiralamaya sıcak bakılmaz. Bakılsa dahi o iş ciddi bir fırsat olmalı. Bonservis durumuyla alakalı yorum yapmak imkansız, kim başkan olur, bakış açısı, bütçesi ne olur bilinmez. Haliyle de bonservisi elinde isimler dışında bir transfer konuşmak çok zor. Orada dahi geç kalınma olasılığı var, şu sıralarda o piyasa oldukça aktif. Bizde o görüşmeleri şu dakika kim yapacak?

Hernani'ye gelirsek. Tam da Fatih Hoca'nın kalemi bir 6 numara. Oyunun 2 tarafında ciddi bir etkisi var. Hem oyuna sertlik katar, hem de pas ve tekniği özelliğiyle pas oyununu güçlü kılar. Tempolu da bir isim, Parma düşmüş olsa da, Hernani'nin değerli biliniyor. Zenit'e ciddi bir rakama transfer olmuştu, öncesinde çok daha iddialı isimdi. 6 numarada ciddi bir katkı sağlayabilir, menajer önerisi gibi dursa da, asla yabana atmamak gerekiyor.

2 yorum:

  1. Orda Taylan varken onun önüne geçecek bir oyuncu almam asla. Eski dönemlerin inter'i gibi durmadan futbolcu transfer eden ama hiçbir başarısı olmayan bir takım olmaya doğru gidiyoruz. Elimizdeki isimlere saygı duymak zorundayız.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Taylan bir tık öne de geçebilir, o format sağlanır.

      Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir