27 Eylül 2023 Çarşamba

Icardi'nin kaçan penaltıda kalmaması inanılmaz bir olay


Okan Hoca, kaçan penaltı için "daha önce de konuşuyorlardı" diyerek futbolcularını korumak istedi. Aralarında mutlaka konuşulmuştur da, bu penaltının o an doğaçlandığını düşünüyorum. Okan Hoca'nın penaltı kaçtıktan sonraki tepkisizliği her şeyi açıklıyor. Benim fikrim, maç içindeki laubaliliğin çileğiydi bu olay. Kötü değil, rahat ve laubali bir futbol vardı. Bu penaltıyla da taçlandırıldı. Penaltıda organizasyon olmaz bir kere. Atarsın penaltıyı, olay budur. Zamanlaması güzel ayarlandı, Icardi de doğru anda topa vurdu da, kaçtı işte. 

Gol olsa da aynısını yazardım. Akabinde neyse ki 1-0 geldi, yoksa tepki daha sert olabilirdi. Hocanın da yorumları biraz daha değişirdi. Kaçan penaltının örneği de 2 elin parmağını geçmez. Bir daha bunun deneneceğini düşünmüyorum. Benim asıl takıldığım olay, bu penaltının ardından mental olarak kırılmamak. 2 dakika önce boş kaleyi bulamadın. Orada kırılmadan, 2 dakika sonra daha zor golü atıyorsun. 5 dakika hareketlendik neyse ki. Olumlu bir kırılma diyelim buna. 

Icardi'nin kaçan penaltıda kalmaması inanılmaz bir olay. Başkası olsa orada kırılır, uzun süre kendine gelemez. Bu da çelik gibi mental işte. Kerem Aktürkoğlu için de bu geçerli, asisti yapan da o. Bu 2'linin organizasyonları hala en önemli hücum gücümüz. PSG'nin bir maçında da Neymar / Icardi penaltı organizasyonu gelmiş. Orada maç kaç kaçtı bilmiyorum tabi. Neymar penaltı başında gülüyordu, rahat bir andı belli ki. 

Kötü de organizasyon bu arada. Neymar sağına bırakmış da, Icardi açısız alıyor topu, kaleciyi falan çalımlamak zorunda kalıp golü bulmuş. Burada boş kaleye atamadı. Söylediğim gibi, değil 0-0, 3-0 önde olsak dahi penaltıda organizasyon aranmasına karşıyım. Gol olsa da fikrim değişmezdi. Öveceğim nokta ise, Icardi'nın kaçırdığı golden sonra kırılmaması ve mental olarak sağlam duruşu. Hocaya dönersek, maç sonu oyuncularını korumak istese de, o an tepki göstermesi doğaldı. Bu doğaçlamaydı çünkü.

Okuyan ve yorum atacak arkadaşlar için;
Blog'daki tanıtımları da es geçmeyelim.
En azından 1 tık atarak, destek olmanızı bekliyorum :)

15 yorum:

 1. 17Tem 2020 tarihinde ️ Paris Saint-Germain Waasland-Beveren (belçika 2 lig takımı) arasında oynanan hazırlık macında 2-0 dan 3-0 a getirilen gol muş maç 7-0 bitmiş :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belliydi zaten, başka türlü denenmez bu iş :)

   Sil
 2. ayrıca maç 30 ar dklık 4 yarı seklınde oynanmış :D

  YanıtlaSil
 3. Penaltı denemesi fazla abartılıyor. Alışık olunmayan değişik bir deneme yaptılar.Futbol taraftara heyecan vermesi için oynanır. Penaltı kaçsa da başarılı oldular. Bence çok abartmamak gerek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Abartılı yorumlar var bence de. Saygısızlık falan deniyor da, kurallar dahilinde olan iş niye saygısızlık olsun.

   Sil
 4. Disiplinsiz laubali ciddiye alınmayan bir oyun vardı sahada. Artık geçtim taktik disiplin iyi oyun doğru değişiklikleri falan çünkü bunlar ne yazık ki değişmeyecek belli oldu ama disiplinin bozulmuş olması her şeyi değiştirir. Okan hocanın takım üzerinde bir otoriteye sahip olmadığını görmek açısından güzel bir örnek oldu bu penaltı. Oyuncu yöneteceğim derken ipin ucunu kacirmaktir başka bir şey değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kadar abartılı ve manasız yorum ki. Okan Hoca, oyuncu yönetimi konusunda son yıllarda gördüğüm en iyi isim. Başarı ortada. Tepki koyayım, eleştireyim de, bana ne derlerse desin diyorsun.

   Sil
  2. Evet saygı duymadığı adamı sırtında taşıdı. Hiç otoritesi yok. Geçen sene Okan Buruk Icardiyi omuzuna alması gerekiyordu sezonun kilit oyuncusuydu. Icardi olmasa şampiyon da olamazdık net söylüyorum bunu. En kritik anda baş roldeydi. Seferoviç ve Gomisle bir yere kadardı. Gomis rest çekip it gibi özür dilerken de otorite yoktu. Böyle bir yorumu yazarken ne düşündün çok merak ediyorum. Adam basın toplantısında çıktı söyledi bu zaten konuştukları birşeydi diye. Otoriter hoca olmasa kenarda kaçan Panenka penaltısından sonra birdaha panenka denemeyen icardi mi olurdu. Adam o günden sonra panenka atmadı. Bunlar zaten herkesin gördüğü senin göremediğin şeyler olduğu İçin yazıyorum ki sende objektif bak biraz. Bir maç bir hata da hemen herkese yapıştırayım olumsuzu kafası ne yazık. Erden Timur da hatalı Icardiyi getirdi. Diagne gelmeliydi. Yada Seferoviç sen daha mutlu olurdun.

   Sil
  3. Otoritenin kelime anlamını yaşamayacak adamlar. Galatasaray’ın geçen yıl şampiyon olmuş hocasının otoritesini eleştiriyor. :) Bizim düşmana ihtiyacımız yok dostumuz bu tipler oldukça.

   Sil
  4. Garip bir tahammülsüzlük var. Başarısızlık olsa tamam diyeceğim de, başarılı ilerleyiş. Geçen sezonun en kritik noktası iletişim, futbolcuya dokunma, kazanma. Sağladığı ortam. Futbolu eleştir de, buradan vurma en azından.

   Sil
  5. Bu zihniyet Arda Turanları, Sneijderleri yedi hala da akıllanmadılar ne yazık. Yorumu Tudor yazdı sandım ilk bakışta. Yoksa Icardi kendini böyle aidiyet ile buraya bağlamış takımın önüne geçmek yerine takım olarak oynamaya alışmış. Oynuyor, oynatıyor. 3 sene evvel hatta Icardi İnter’de oynarken oyun kurar sırtı dönük oynar pas opsiyonu olur yer yer pivot bile olur deseler ben bizzat hadi oradan derdim. Bugün gelinen nokta ortada. Ne Icardi ne Okan Buruk tek eleştiriyi hak etmiyor. Zamanında değişiklik yapmıyor bir o var. Onu da 2 3 maçtır olumlu anlamda düzletmiş halde. Aksine tek bir olumsuz laf hakketmiyorlar. Eleştiri olur ama bizdeki eleştiri değil direkt hakaret direkt saldırır.

   Sil
  6. Beğenmemezlik var, etiket sevdası paçalardan akmakta. Galatasaraylılık da değil bu.

   Sil
  7. Etiket diyoruz da kim gelecek Okan Hoca bugün gitti kim gelecek X bir Türk söylemek mümkün değil. X bir yabancı kim olacak? Gelecek şartlara lige adapte olana kadar kayıpsın. Etiket daha ne olabilir Akhisar ile Türkiye Kupası-Başakşehir ile şampiyonluk. Galatasaray hocası da bu olur yani kimse kandırmasın kendini sanki Okan Hoca gitse 8 şampiyonlar ligi kazanmış hoca gelecek. Mancini de geldi bu topraklara Ancelotti de geldi hani çok büyük başarılar? Şu kafadan çıkacağız artık kendi hocamızı yetiştireceğiz etiketi de biz olacağız. Zaniolo bugün gitmiş Galatasaray’ı övüyor. Okan hocaya geldiğinde mental olarak bitik bir adamdı. Okan hoca hayata döndürdü. Icardiyi aynı şekilde o hayata döndürdü. Geçin bu etiket sevdasından.

   Sil
  8. Boş beleş konuşuyorlar. Ciddiye dahi almıyorum..

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir