28 Eylül 2023 Perşembe

Orta saha ya da stoper fark etmeden, performans vermeye devam etmekte


Düşünüyorum da, bu sezon kötü maçı yok sanırım. Orta saha ya da stoper fark etmeden, performans vermeye devam etmekte. Kenarda kalır ses etmez, 5 dakika da oynasa en iyisini vermeye çalışır. Yerli, joker, olabilecek en iyi alternatif. Bu tarz futbolculara da bayılırım. Geçen sezon Ocak ayında transfer edildiğinde, maliyeti kaynaklı eleştirim vardı. Performansı da dalgalıydı. Transferin asıl olayı bu sezona yönelikmiş. Fikstür yoğun, bol rotasyon gelecek ve iyi yerlilere ihtiyaç var. Kaan Ayhan'ın aldığı süreler de bu doğrultuda arttı. Nelsson'un önünde stopere yazılabilir oldu. Orta sahada da olası bir Torreira yokluğunda yine o kullanılacak. Kötü performansı da yokken, hakkı verilmesi gereken isimlerin başında gelmekte. İstanbulspor karşısında da tertemiz performansı vardı. Rakibin uzun attığı toplarda, savunma arkasında etkisi oldu da, o konuda birçok etmen var. Kaan Ayhan'ın kötü bir savunmacılığı yoktu. Okan Hoca da ısrarla savunmacıların ayak kalitesinin altını çiziyor. Kaan Ayhan, teknik ve pas yönü iyi bir savunmacı. Topla çıkar, hücumu destekler, geriden iyi oyun kurar. Topun yüzde 68 oranda sende kaldığı ortamda da çok iyi maç çıkarır. Bu ayak kalitesi işi Nelsson'u biraz arka plana itmekte. Özellikle de bu sezon, "savunmacıların ayak kalitesi" düşüncesi daha ön plana çıktı. Baskıyı orta sahaya çekebilmek gerekiyor. Her koşulda, elimizde çok iyi 4 stoper var. Düşünülse, 3'lü oynamak adına da ideal isimler.

5 yorum:

 1. Savunmacılık konusunda aslında zaaflı, İstanbulun 2.yarı 2 tane pozisyonu var orada maalesef Kaan nın hatası var ama iyi oynuyor gayet ona katılıyorum çok iyi bir joker

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orada rüzgar çok etkendi, topu o kadar güzel savurdu ki :)

   Sil
 2. konudan bağımsız bişey sormak istiyorum. sports digitale neden tepkimiz var. nereden kaynaklanıyor olay ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dün yapılan densizliği ilk kurulduğu günden beri yapıyorlar. Kendi destekledikleri takım zürriyetsiz oluşu kurucularının bile belli olmayışı rahatsız ediyor onları. Yalan ve yanlış algı haberlerinin kaynağı orası. Birçok algı haberi yapıldı Galatasaray taraftarını kendi taraftarlarıyla karıştırdılar. Bende engelli hepsi mesela. Sana da tavsiye ederim renkdaş.

   Sil
  2. Gerekli açıklama yapılmış :)

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir