28 Eylül 2023 Perşembe

Sen oyuna ne kadar yatırım yapıyorsun da, ne bekliyorsun?


Bundan kısa bir süre önce, bu stadyumda Şampiyonlar Ligi finali oynandı. Final adına da zemini pamuklara sarıyorlardı. Ligimizde maalesef iyi bir zemin yok. Hemen hemen tüm takımlar zemin ile alakalı problem yaşıyor. Federasyon da bu arada zemin ile alakalı kulüpleri suçlarken, kendi sorumluluğunda olan stadyum ile alakalı ne diyecek? Yayın gelirleri artmalı, derbi sayısı yükselmeli, bu yüzden play-off, play-out tarzı uygulamalar gelmeli modunda. Sen oyuna ne kadar yatırım yapıyorsun da, ne bekliyorsun? Olimpiyat Stadı'nın kötü zeminini maskelemek adına çimleri boyamışsın. Sonra da çıkıp yayın geliri yükselmeli, logo, font, Süper Lig müziği falan deme. Yemyeşildi Galatasaraylı futbolcular. Torreira'nın halini gördünüz, küçük bir Hulk gibiydi. Oyunu eleştiriyoruz da, topa sahip olmaya çalışan, pas yapan takımsın. Topu nasıl hızlı dolaştırabilirsin ki, sana iyi zemin gerekiyor. Pas kalitesi direkt olarak bununla alakalı. Stadın aldığı rüzgarı geçtim artık, o da farklı faktör. 2. yarıda rakibin savunma arkasına sarktığı her anda rüzgarın etkisi çok büyük. Uzun vuruyorsun, top bir şekilde sekiyor. Biraz daha sakinleşip, bu unsurları düşününce 1-0 kazanmak iyidir diyorum. Yine de rahat ve laubali oyun tabi, bunu atlamamak gerekiyor. Burada da kalmayız, bir sonraki maçtaki görüntü değişecektir. 

7 yorum:

 1. İngiltere 4. Lig ekiplerinin zeminleri bizden daha iyi durumda. Anadolu takımlarının sahaları hele patates tarlası gibi. Yayın gelirini yükseltmek isteyen Federasyon önce sahaya taraftar çekmeli. Sahaya taraftar çektiğinde zeminleri düzelttiğinde zaten gelirlerin artacaktır. İnsanları aptal yerine koyuyorlar. Fener Galatasaray oynasın ligi sadece o zaman diğer takımları ihraç etsinler. Her hafta maç yapsınlar yayın geliri bu şekilde artar mı Allah aşkına bu nasıl bir aptalın düşüncesi nasıl bir geri zekalı bu sistemi değiştirince daha iyi olur demiş. Klüpler aptal değilse bunu kabul etmezler. Ne fenerin ne Galatasaray’ın yıllık 10 mil maliyetli oyuncusunu sirk maymununa çevirip yılda 6 aynı maçı oynayıp itibarını düşürtmemeli ligin, Klüplerin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oyuna saygısı olmayanlar, futbol konusunda değer yargıları üretmeye çalışıyorlar. Sorunun temeli budur.

   Sil
 2. Bu zeminler böyle kötü olmaya devam mı edecek ne zaman düzelecek bu durum? Ben keyifle maç izlemeyi özledim ne zaman deplasmana gitsek zeminler patates gerçekten izlemek içimden gelmiyor, oyunculara da yazık günah sakatlık ihtimalleri artıyor sadece, ya bir tane iyi bir şey olmaz mı bir ülkede her şey mi patlak olur arkadaş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Marş yazıyorlar ya işte süperlig için. O herşeyi düzeltecek.

   Sil
  2. Marş, logo, font. Bunlarla birlikte yükseliş başlıyor.

   Sil
 3. Türk futbolu ilerlemesi için değil geriye gitmesi için tüm adımlar. Fatih hoca su şişesini bizim kendi kulübemize attı diye ceza yemişti. Dün Şenol Güneş hareketleri cezalandırılacak mı? Adamlar 4 koydu geçti o geçemedi. Çifte standartlar bitmesi lazım ki ligde birşeyler olsun. Aynı TFF demiyor ki bizim hakemler rezil durumda. Bunu İçin birşey yapılması gerekiyor. Birçok hakem sahaya resmen takım forması ile çıkıyor kimse bunları konuşmuyor. Ben fanatik bir taraftar olmama rağmen yemin olsun daha iyi maç yönetirim. Bunları düzeltelim demiyoruz. TFF atama başkanı, MHK atama başkanından temizlik başlamalı. Spor bakanlığı bu haysiyetsizlere müdahale etmeli. Hiç bir organizasyonda hiç bir hakemimiz takımımız yok bunların hesabını kim soruyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şey için en tepeye bakıyorlar. Oradan işaret gelecek ki hamle yapsınlar.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir