21 Ekim 2023 Cumartesi

Ndombele'yi orta sahaya yazdığımızda, 3. yerli durumunu konuşmak gerekecek


Torreira / Ndombele orta sahasıyla sahada olacağız gibi görünüyor. Kaan Ayhan'ı orta sahada beklemiyorum. Kaan Ayhan'ın orta sahada oynaması, rakibe önlem adı altında alınan bir hamle. Beşiktaş karşısında buna ihtiyaç yok. Torreira / Ndombele ile de fazlasıyla üstünlük sağlarsın. Yeter ki Ndombele bu Milli Takım arasında tam anlamıyla hazır duruma gelmiş olsun. Ndombele'yi orta sahaya yazdığımızda, ilk 11 için 3. yerli durumunu konuşmak gerekecek tabi.

3 ihtimal var. Benim tercihim de, rakip Beşiktaş olduğu için Barış Alper Yılmaz olur. Milli Takım'ı iyi geçti, bu tarz maçları iyi oynuyor ve Beşiktaş'ın da kapanacağını düşünmüyorum. Alan bulacak yani. Ön alan baskısında değerli. Tete de mutlaka iyi tercih, o da Milli Takım arasında tam anlamıyla iyi duruma gelmiştir ama 3. yerli söz konusuyken, bu maç için kenara gelmesi doğru tercih gibi geliyor bana.

Angelino yerine Kazımcan Karataş'ın oynaması da bir tercih. Angelino'yu bir süredir kenara alıyoruz zaten. Beklenen etkide olmadığı söylense de, bu tarz maçlarda kalitesi, tecrübesi gibi etmenler baskın. İç sahadasın bir de, teknik özelliğine ihtiyacın var. Kazımcan Karataş da belki iyi oynar ama Angelino'yu üst üste kenarda tutmanın yaratacağı sorunlar var. Angelino / Zaha sol kanadında biraz ısrarcı olmalı.

Diğer ihtimali de Kaan Ayhan olarak yazmışlar. Orta sahada da değil, stoperde. Bu da sakıncalı. Aboubakar'ı yabana atamazsın, çok ters forvet. Aklı ve fiziğiyle oynuyor, onunla mücadele edebilmek lazım. Geçen sezon kaybettiğimiz maçta Nelsson'u denize dökmüştü. Kaan Ayhan da ona karşı zorlanır. Milli Takım'dan geç dönmüş olsa da, bu maçın olmazsa olmazlarından biri Davinson Sanchez'dir. Aboubakar karşısında ondan vazgeçemezsiniz.

6 yorum:

 1. ligde angelino-zaha kanadında ısrarcı olunamaz. hadi bu maç barış'a uygun diyelim. ya sonraki maç n'olacak? ihale eninde sonunda angelinoya kalacak. bugün tete'yi yedeğe attın diyelim ama yarın ziyech de takima katılacak. o da mı yedekte bekleyecek ? ya da ndombele mi bekleyecek kenarda ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O rotasyon değişkenlik gösterebilir maçına göre.

   Sil
 2. Kolayı var. Ndombele yi Orta sahaya yazmazsin olur biter.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle duruyor da, Ndombele bu takımda fark yaratacak isimdi.

   Sil
 3. Bende Barış 'ın oynaması gerektiğini düşünüyorum. Çok alan bulacaktır.Ama Tete idmanlarda çok iyi haberleri geliyor. Kazımcan oynarsa defansif açıdan daha iyi olabilir.Okan Hoca en iyi kararı verecektir.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir