5 Ekim 2023 Perşembe

Ne alacağımı bildiğim için de, beklentim karşılanıyor


Barış Alper Yılmaz'ı "yetenek" üzerinden eleştirmeyi bırakmak lazım. Rol oyuncusu işte, görevi ve sana verecekleri belli. Tüm hücum, her maç "Zahalardan" kurulu olamıyor. Maçın ağırlığı, gidişatı gibi etmenler var. Berkan Kutlu da iyi bir rol oyuncusuyken bu uğurda bazı taraftarlar tarafından yenildi ve takımdan ayrıldı. Barış Alper Yılmaz'ı bu tarz zorlu maçlarda hızı, ön alan baskısı ve fizik gücü üzerinden kullanacaksınız. Fenerbahçe deplasmanını hatırlayın, Icardi kenardaydı ve Barış Alper Yılmaz'la yürüdük. O gün alanı buldu ve iyi bir 9 numara performansı verdi. Sağ kanatta oynamalı. Sağ kanatta oynarken, fizik gücü üzerinden yürüyor. Sola kayınca, kat etmeye çalışırken biraz daha teknik meziyet lazım. Bu tarz zorlu maçlarda 11 de başlayabilir. Rakip bek ya da stoperleri yıpratmak için iyi isim. Favori olduğun maçlarda ise biraz daha yetenek dersin ve Barış Alper Yılmaz'ı kenarda tutarsın. Öne geçtiğin ve alan açıldığı anda ise yeniden sahaya sürersin. Rolü belli, beklentiyi de doğru düzeyde tutunca hayat çok daha güzel. Onu niye, bunu niye beğeniyorsun diyorlar. Berkan Kutlu'dan Torreira, Barış Alper Yılmaz'dan Zaha olmasını beklemiyorum ki. Olamazlar zaten. Tüm futbolcuların A sınıfında olamaz, B ve C sınıfı da olacak. Kadro mühendisliği dediğimiz tam olarak böyle bir şey. Beklentiyi doğru ayarlıyor, fazla hayal kurmuyorum. Ne alacağımı bildiğim için de, beklentim karşılanıyor.

14 yorum:

 1. berkan'i yazıda görünce bi ah çektim. bu tarz maçlarda ilaç olurdu. kaan da çok iyi oynadı ama berkan da tam o role bürünebilirdi. hatta olsaydı eminim hoca %100 torreira-berkan ikilisi ile başlardı. ayrıca torreira oyuna devam edemeyince oliveira-demirbay ikilisinden birini mecburen kullanmak durumunda kaldık ve al birini vur ötekine. berkan olsaydı orada torreira yerine iyi bi hamle olabilirdi. demirbay yerine berkan, oliveira yerine de dubois kalsaydı daha uygun bi kadromuz olurdu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Berkan Kutlu, Torreira arkasında iyi bir alternatifti. Bu bozuldu ve iyi olmadı bence.

   Sil
  2. Berkan genoa da iyi olsun da , Eyüp daha büyük potansiyel. İnşallah o da iyi bir alternatif olacaktır

   Sil
 2. Barış belki şu an A sınıf değil ama ileride olma ihtimali var. tabi bence bu düşük bi ihtimal. çünkü eksik yönlerinin üzerine yeteri kadar gittiğini düşünmüyorum. Kerem'e çok iyi bi asist yaptı di mi ? halbuki orada verdiği pas kötüydü. rakibin içinden şans eseri geçti o top. finallerde hep böyle. henüz bu anlamda üzerine koyduğunu göremedim. bunları ve oyun aklını geliştirirse o zaman bi üst seviyeye çıkar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amrabat'ı dağıttı, sağı lokomotif gibi kullandı. Daha ne yapsın. B sınıf olabilir, C de olabilir. Bunlar da lazım.

   Sil
  2. Herifin fizik olarak ezildiği x bir oyuncu hatırlamıyorum. Barış Alper enteresan bir oyuncu. Kafayı kullanmaya başladığı anda çok büyük yerlere de göz kırpar. United maçında doğru paslar, doğru organizasyonlar içindeydi. Zaten bunları yaptığı vakit büyük oyuncu oluyorsun. Bunu genele yayabilirse muazzam bir Rotasyon olur. Hatta 11 parçası bile olabilir. United maçını çözden adam olarak hatırlayacağım her zaman

   Sil
  3. Fiziği zaten başlıca olay. Bunu teknikle birleştiremese bile, sağ kanat için yeterli tekniğe sahip yine de. Solda sorun yaşıyor.

   Sil
 3. Tam görev adamı. Teknik olarak üst düzey değil ama hızlı ve güçlü. Kendini geliştirirse çok iyi yerlere gelir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Görev adamları da gerekiyor işte. Kadro böyle tamamlanıyor.

   Sil
 4. bizi yenmek isteyen her takıma karşı iyi oynadı barış. antalya maçında kötü oynasa şaşırmam. küfür yerse hiç şaşırmam. taraftarın seviyesi ortada.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Görev adamı o yüzden. Her takıma da lazım böylesi. 11 tane Zaha oynamıyor maalesef, zaten doğru da olmazdı.

   Sil
 5. Sadece görev adamı olarak nitelendirmek ayıptır :) Büyük maç topçusu demek daha doğru olur. Amrabat efendiye bir posterini hediye etmek lazım. Anca orada görür kendisini. Hızından ziyade fiziğiyle de ezilmiyor Barış Alper. Bunu belki de en üst düzeyde en üst düzey oyuncuların karşısında yapıyor.

  YanıtlaSil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir