5 Ekim 2023 Perşembe

Deschamps'ın işi gücü etiket


Boey'in Fransa Milli Takım'ı ile alakalı beklentisi var. İstediğini de çok kısa zaman içinde alacaktır. Bu uğurda Kamerun'u kabul etmedi mesela. Song, onun için buraya gelmiş ve çok çabalamıştı. Kabul etse, o dönem Dünya Kupası'nda yer alacaktı. O dönem de yükseliyordu ama bugün olduğu seviyede değildi. Boey'in şu an Fransa Milli Takım'ı içinde yer almaması tam anlamıyla "etiketçilik" ile açıklanır. Takıma alınan isimlere bakıyorum da, Boey hak etti yani. Deschamps'ın etiketçiliğine kurban gitti. Futbolcu Galatasaray'da değil de, orta sıra bir Premier Lig takımında oynuyor olsa seçilirdi. Keşke imkan olsa da, Türk Milli Takım'ında oynasa diyenler de var. Boey'un böyle bir isteği olsa imkan var da, beklentisi bu değil. Fransa'ya odaklı ve o takımda yer alacaktır. Avrupa'da x takıma transfer olduğu an da bu amacına ulaşacak. Yeni sözleşme şartlarını da zorlaştırıyor bu konu. Milli Takım'a seçilmeliyim, bir an önce transfer olayım düşüncesine kapılmasından korkuyorum. Son 1.5 yılı ve Ocak ayı sonrası ipler onun eline geçecek. Galatasaray da bu satıştan istediği rakamı elde edemeyecek. Abartmadan söylüyorum, Dünya'nın her takımında oynayabilecek potansiyele sahip. Hatta mevcut seviyesiyle dahi çoğunda ilk 11 oynar. Deschamps, Boey'den bahsetmiş. Bu dahi gelişimdir, demek ki radarda. Yine de etiket kurbanı işte. Clauss kadroda, Boey ondan iyi. Pavard desek sağ bek oynamak istemiyor. Kaunde de devşirme nihayetinde. Büyük futbolcu da, Boey bence orada yer almayı hak ediyordu.

6 yorum:

 1. Maalesef ligimizin düşük seviyesi nedeni ile gidemiyor. Boey'in devre arası büyük liglerden birtanesine gitmesini bekliyorum. Fransa milli takımında rahat oynar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de. Ayrıldığı dakika Milli Takim'a alınmaya başlar.

   Sil
 2. Marsilya daki oğlan Boey yarısı kadar top oynamıyor. Deschamps bizim ligi küçümsüyor ne yazık ki. Bunda Türk futbolunun geldiği durum da ortada 1. Olan takım bile 3 eleme oynuyor. Haksız da diyemiyorum. 20. Sıralara kadar gerilemiştik yanılmıyorsam. 2 şampiyonlar ligi maçında da üst düzey oynadı Boey bakalım orada kazanılan istikrar gelecek açısından çok önemli. Bu sene ayırt etmeksizin tüm klüplerimizin Avrupa’da birşeyler yapması gerekiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye Ligi'ne böyle bir bakış açısı var. Galatasaray'dan ayrıldığı dakika direkt alınır Boey.

   Sil
 3. Deschamps'ın kendi kurdugu bir yapı var orayı biraz daha kulüp takımı haline getirdi ve form durumuna bakmaksızın oyuncularını çağırıyor. Yoksa mevkisindeki oyunculara bakılırsa orayı hak ediyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Getirdi de, son dönem çok eleştiri alıyor. En azından Boey'den bahsetti, bu da bir şey.

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir