20 Kasım 2023 Pazartesi

Ndombele'yle alakalı her Milli Takım arasında aynı haberleri okuyoruz


Farkında mısınız, Ndombele'yle alakalı her Milli Takım arasında aynı haberleri okuyoruz. Kilo vermeye başladığı yazılıyor, idmanlarda kendisini gösterdiği ve önümüzdeki ilk maçta 11 göreceğimiz. 3. Milli Takım arası bu ve aynı haberleri sabit şekilde okuyoruz. Gün sonunda ne olacak derseniz, Ndombele'yi yine göremeyeceğiz. Çok çalıştığını, buraları ciddiye aldığını düşünmüyorum. Maç önü ısınmalardaki ruh haline bakın, demek istediğimi görürsünüz.

Keşke yanılsam da, Ndombele artık katkı vermeye başlasa. Bizi de yeni orta saha transferinden kurtarsa. Potansiyelinin 3'de 1'ini hatırlayacak Ndombele'nin dahi yaratacağı fark büyük olacak. Transferde son güne kalınca, Ndombele'nin gelişine ses çıkaramadık. Umarım tutar ve kendisini hatırlar dedik. Napoli'de en azından rotasyonun iyi bir parçasıydı ve o takımda da bunu başarmak değerlidir. Tottenham'a transfer olmadan önceki Ndombele'yi göreceğimizi sanmıyorum da, onun 3'de 1'ine razıyım.

Fizik güç var, topla dripling olabilecek en üst düzeyde. Hareketli olmasını beklersiniz, oyunun 2 yönünde ama ağırlıklı olarak hücum katkısı verir. Elde ne var dersek, Manchester United deplasmanında son 10 dakikada yaptıkları. O gün öyle umutlanmıştım ki. O istikrarı devam ettirse, bugün başka bir şey konuşuyorduk. Okan Hoca'nın Ndombele transferine her ne kadar soğuk olduğunu düşünsem de, onu kazanmak için de bir o kadar sıcak. Çabaladığını, hatta onu kazanmak uğruna bazı isimleri geri plana attığını dahi gördük.

Orta sahada topla dikine kat edecek, dripling özelliği olan bir ismi sadece bugün değil, dün de arıyorduk. Orta saha rotasyonumuzda olmayan bir özellikti. Bunu kapatırız diye düşünürken, elde var 0 dedik ve yine transfer konuşuruz. Oliveira ve Kerem Demirbay benzer tip orta sahalar. Kaan Ayhan da 6-8 numara. Merkeze kim enerji getirecek, kim topla kat edecek? Ndombele'nin son bir şansı varsa, Alanyaspor karşısında bunu değerlendirmek zorunda. Başka bir ihtimali kalmadı artık. Ligin ilk yarısı bitecek ve biz hala Ndombele'den olur mu diyoruz.

4-3-3 oynansa, Ndombele için de bir ihtimal olabilir. Hatta Olivera ve Kerem Demirbay için de. Bu isimler daha çok 4-3-3'e uyacak profilde orta sahalar. Oyunun 2 yönünü oynar gibi dursalar da, ağırlıklı olarak ofansif isimler. Tarzlar farklı olsa da, işin organizasyon tarafında olurlar. Oliveira daha yüksek bir oyun aklıdır, Kerem Demirbay biraz daha derinde oyun kurmayı sever, Ndombele de topla dripling özelliğiyle ön plana çıkar. 4-2-3-1 içinde bu özellikleriyle ön plana çıkmaları o kadar kolay değil Hele ki presi temel almış bir yapıda.

10 yorum:

 1. Spor salonunda çalışmadan önce mental yardım almalı bence.

  YanıtlaSil
 2. Afrika kökenli bir çok oyuncuda benzer durumlar olabiliyor. 25-26 yaşından sonra emekli gibi yaşayıp her sene bir takım değiştiriyorlar.Umarım yanılırım ama Ndombele de benzer görüntü veriyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hepsi de böyle değil ama. Son güne kalınca bu risk alındı maalesef.

   Sil
  2. Alanya maçına girse de hepimizi utandırsa o kadar isterim ki. Lyon ve Tottenham da 3 sezonunu net bilirim. Sıkı takip ederdim vallahi ligin oyuncusu değil. Şu adamı kazansan Tottenham’a 60 a tekrar geri satabilirsin öyle bir adam. Adamın top kontrolü oyun görüşüne besteler yazılmış öyle bir adam. Ne oldu buna be kardeşim neden yani. O yeteneğe ihanet edilir mi be.

   Sil
  3. Ben de çok isterim. Beklenti oluşuyor ister istemez.

   Sil
 3. Ve Ajans 1905 yapıyor Ndombele haberlerini hep. Süleyman Rodop ve Kadir Çetinçalı ne ışık görüyorsa artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her Milli Takım arası pohpohlanıyor bu adam :)

   Sil
  2. Transferden komisyon mu yemişler ne yapmışlar artık. Yoksa hala parlak görmüyorum. Dar alan değil bize geniş alan topçusu lazım. Torreira ya verilen görev gibi o 5 metrede oynamaya çalışıyor öyle bende önünde Icardi sağımda Ziyech solumda Zaha rahatlıkla 5 metrede oynarım. Hatta 10 metreyi bile sürklase ederim.

   Sil
  3. Sürekli Ndombele uçuyor haberleri var. Umarım bu sefer haklı çıkarlar :)

   Sil

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir