23 Mart 2009 Pazartesi

Neler Oluyor Bize?

Samiyen'de çok önemli iki maç birden kaybettik 4 gün içinde. Takımdaki bu dağılmışlığı, bu düşüşü, bu tuhaflığı anlayabilmek ne mümkün? Şu iki maç kazanılsaydı şu an hem çeyrek finalde oynayacağımız Manchester City maçını hemde zirve hesaplarını yapıyor olurduk. Oysa durumumuz şundan ibaret; Avrupa defteri kapandı, liderle aramızda 6 puan var ve en kötüsü biz Samiyen'de kazanamıyoruz!

Gelelim sakin olmayı gerektirecek durumlara; 6 puan asla kapanmayacak bir fark değil. Kaldı ki geçen sezon son 6 maçta kenetlenilip direk sonuca gidildi. Galatasaray futbol takımında tuhaf bir şey var işler ne zaman kötü gitse biz küllerimizden doğuyoruz. Son 9 maçtan bir taneside lider Sivasla ve içerde. Ayrıca şu milli takım arasında Arda biraz dinlenip sakinleşip kendine gelecek çünkü milli takım ona her zaman iyi gelir ve bence bu arada Mehmet, Servet, Emre üçlüsünden en az biri geri gelmiş olacak. Birde şu var elbette bu sezon takımlar öyle centilmenler öyle centilmenler ki liderliği birbirlerine sunuyorlar sürekli. Cuma günü Fenerbahçe yenildi buyrun siz olun dedi ertesi gün Trabzon yok olmaz anca beraber kanca beraber dedi onlarda yenildi, aynı günün akşamında ise Beşiktaş ile Sivas berabere kaldı. Bu kadar bereketli bir haftada puan kaybetmek hele ki yenilmek çok can sıkıcı sahiden ama iyi tarafından bakıncada bu sonuç çıkıyor ortaya. Rakiplerden 3ünün galip geldiğini düşünelim en yakın rakiple aramızdaki puan farkı 3 liderle aramızdaki puan farkı 9 olacaktı.

Bir kaç cümlede Bülent Korkmaz'a söylemeden olmaz. Takımın başına getirildiği gün sevinmeyen Galatasaray'lı çok ama çok azdır eminim. Fakat son iki maçtır yaptığı tercihleri anlayabilmek mümkün değil. Lincoln'ü oynatmaz anlarım ama Sabri, Harry Kewell gibi galibiyeti isteyen bu kadar hırslı futbolcuları nasıl alır oyundan nasıl böyle bir tercih yapar? Kabul bir enkaz aldı Skibbe'den takım hazır değildi, futbolcular moralsizdi, önünde hayati önem taşıyan bir Bordeux maçı vardı fakat artık 2 haftadır bu takımın başında ve biraz devreye girip takımı kendine getirmesi şart. Kaybetmeye ne tahammül kaldı nede kredi şu saatten sonra. Son maçlara kafa kafaya girilmeli ki şampiyonluk yarışında bizde varız denmeli. Rakiplerin puan kaybettikleri haftalar kaçırılmamalı artık.

Velhasıl kelam çok korkmanın gerilmenin lüzumu yok. Şampiyonluğun bir yere gittiğide yok. Fikstür avantajı hala bizde geride kalan maçlara bakıldığında. Yeterki inanmışlık, yeterki şampiyonluk arzusu takıma geri gelsin. Kenetlen Galatasaray kenetlen ve kendine gel! Denizin dibindesin şu anda bi nefeste su yüzüne çıkmazsan boğulacaksın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir