10 Mayıs 2009 Pazar

Piyangodan Derbi Çıktı-19 Mayıs


Ali Sami Yen'deki "utanç gecesi"ni unutturmak isteyen Galatasaray ile Fenerbahçe, 19 Mayıs'ta dostluk maçı oynayacak.Ali Sami Yen'de oynanan son derbi golsüz sona ermiş, ancak ortaya konan futboldan çok, çıkan saha olayları ve oyuncuların birbiriyle yumruklaşması maça damgasını vurmuştu.İki kulübün yöneticileri, bu kötü izleri silmek amacıyla önemli bir adım attı. Galatasaray ve Fenerbahçe, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde dostluk maçı yapmaya karar verdi.Karşılaşma tarafsız sahada oynanacak, mekan da belirlendi: İnönü Stadı. 19 Mayıs'taki mücadele saat 20.00'de başlayacak.Hakem ataması ise önümüzdeki günlerde Merkez Hakem Kurulu tarafından gerçekleştirilecek. Bu sürpiz karar, dün akşam saatlerinde iki kulübün resmi internet sitelerinden duyuruldu.Hem Galatasaraylı hem de Fenerbahçeli yöneticilerin konuyla ilgili olarak futbolcularla görüşeceği ve bu karşılaşmada dostça davranışlarda bulunmalarını isteyeceği öğrenildi.Tribündeki taraftarlar da eşit sayıda olacak ve böylece unutulmaz bir bayram etkinliği gerçekleşmiş olacak.

12 Nisan gecesini hafızalardan silmek için 19 Mayıs biçilmiş kaftan aslında. Ama evdeki hesap çarşıya uyar mı bunu düşünmek lazım şimdi. Zira yeni bi kepazeliğe kimsenin tahammülü yok artık. İki takımda cezalıları yüzünden oynadıkları son 3 maçta çok sıkıntı çekti. Kaybedilen prestijlerde cabası. Eşit sayıda taraftar fikri başta insanı ürpertsede bu artık olması gereken bir şey. Vaktinde Fenerbahçe'liler Samiyen'e Galatasaay'lılar Saraçoğlu'na maç izlemeye giderlermiş. Şimdi iki tarafta adeta savaşa gidiyor. Eşit sayıda taraftar ise artık bir ütopya malum takımlar sadece %5 oranında taraftar getirebiliyor deplasman maçlarına. Takımlar Galatasaray ve Fenerbahçe statta Beşiktaş'ın olunca acaba sahiden fair-play içinde bir maç geçecek mi düşüncesi sarıyor herkesi.

Sadece futbol olsa bu maçta, Real-Barca maçı gibi bir futbol maçı izlesek, ertesi gün ne hakemi ne taraftarların taşkınlıklarını konuşmasak, ağzımızdan elimizden ne maçtı be! cümlesinden başka bir cümle çıkmasa, bol gol olsa, iki takımda bütün sezon yapması gerekipte yapmadıklarını şu maçta yapsalar, yıldızların parladıkları bir maç olsa bu maç.. Dilek kipinde konuşmak kolayda bunları yapmak zor. Bugün ayın 10'u sadece 9 gün sonra göreceğiz iki takımında günah çıkardıkları bu maçı. Adına ve gününe yakışır bir dostluk maçı olsun ben başka bir şey istemiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir