23 Haziran 2009 Salı

Her Güzel Şeyin Bir Bedeli Vardır


Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Kurulu'nun Yusuf Şimşek transferinden doğan anlaşmazlık nedeniyle Beşiktaş'ın Bursaspor Kulübü'ne 1 milyon dolar ödemesine karar verdiği bildirildi. Bursaspor Kulübünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Kurulu'nun 19 Haziran Cuma günü yaptığı toplantıda, yeşil-beyazlıların Beşiktaş Kulübü aleyhinde yaptığı şikayeti görüştüğü belirtildi. Kurulun, Yusuf Şimşek'in transferine karşılık verilen Aydın Karabulut'un Bursaspor'a gelmemesi üzerine siyah-beyazlıların sözleşmede yer alan şartlar nedeniyle yeşil-beyazlı kulübe 1 milyon dolar ödemesine karar verdiği kaydedildi.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Trabzon ile ha anlaştı ha anlaşacak derken birden direksiyonu İstanbul'a kırmıştı Yusuf. Ve Beşiktaş ile sözleşme imzalayarak herkesin ağzını açık bırakmıştı. Aydın, Tuna ve 600 bin euro karşılığında Bursaspor'dan transfer edilmişti Yusuf. 1.5 senelikte anlaşma imzalayarak siyah-beyaz formayı giymişti. Fakat Aydın Karabulut'un Bursaspor'a gitmemesinin ardından hukuki süreç Bursaspor tarafından başlatıldı.

Federasyon cuma günü bu konuyu görüşmek için toplanmıştı. Çıkan karar ise bugün açıklandı. Karara göre Aydın'ın Bursaspor'a gitmemesi Beşiktaş'ın 1 milyon dolarına mâl oldu. Ben başlığı her güzel şeyin bir bedeli var olarak seçtim. Yusuf'un Beşiktaş'a faydalı olduğunu düşünüyorum. Yaşına rağmen hemde. Dahada faydalı olacaktır şüphesiz. Hem defans hem ofans yönü gelişmiş bir ortasaha oyuncusu her türlü iş yapar takımda. Hiç oynamazsa Emre Aşık gibi müthiş bir yedek olur. Şampiyonlar Liginde oynayacaksanız as takımınız kadar yedek kulübenizde sağlam olmalı ki gözünüz arkada kalmasın. Beşiktaş bu 1 milyon dolarlık bedeli vaktinde ödeyebilirdi ama olmadı demekki. Şimdi öder yoluna devam eder çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ben.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir