Nev'in bütün şarkılarını keyifle dinlesemde Sükut-u Hayal ve Susma'nın yeri bende ayrı. Bu yüzden iki şarkının klibini de bu yazıya ekledim. Sükut-u Hayal hakkında bir yorumu alıntılamak istiyorum. Işığım ve Gölgem’ in ilk klip şarkısı Sükût-u Hayal, elektrik gitarla yapılan nağmeli solo melodisi ile dikkat çekiyor. Nev, Sükût-u Hayal’de yaşanan aşkı ve yalnızlığı bir başkasıyla dertleşirmişçesine anlatıyor. Bütün şarkılarının altında derin bir felsefe bulabiliriz. Günlük sıradan pop şarkılarına asla benzemiyor. Bu yüzden son 7-8 yılda çıkan sanatçılar içinde en çok Nev'i beğeniyorum. Kendisinin geçtiğimiz yıl Ünye festivalinde konserini izlemiştim. İnanılmaz bir performans ve kalite vardı. Konserden inanılmaz keyif almıştım yani saatlerce ayakta durduğuma değmişti. Ayrıca kendisinin iyi bir Galatasaray'lı oluşunu da bu sevgiyi haliyle perçinliyor. Sükut-u Hayal'i konuştuk öyleyse yazıya da onunla veda etmek gerekiyor.
23 Temmuz 2009 Perşembe
Müzik Kutusu {Nev}
Nev'in bütün şarkılarını keyifle dinlesemde Sükut-u Hayal ve Susma'nın yeri bende ayrı. Bu yüzden iki şarkının klibini de bu yazıya ekledim. Sükut-u Hayal hakkında bir yorumu alıntılamak istiyorum. Işığım ve Gölgem’ in ilk klip şarkısı Sükût-u Hayal, elektrik gitarla yapılan nağmeli solo melodisi ile dikkat çekiyor. Nev, Sükût-u Hayal’de yaşanan aşkı ve yalnızlığı bir başkasıyla dertleşirmişçesine anlatıyor. Bütün şarkılarının altında derin bir felsefe bulabiliriz. Günlük sıradan pop şarkılarına asla benzemiyor. Bu yüzden son 7-8 yılda çıkan sanatçılar içinde en çok Nev'i beğeniyorum. Kendisinin geçtiğimiz yıl Ünye festivalinde konserini izlemiştim. İnanılmaz bir performans ve kalite vardı. Konserden inanılmaz keyif almıştım yani saatlerce ayakta durduğuma değmişti. Ayrıca kendisinin iyi bir Galatasaray'lı oluşunu da bu sevgiyi haliyle perçinliyor. Sükut-u Hayal'i konuştuk öyleyse yazıya da onunla veda etmek gerekiyor.
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)
Hiç yorum yok:
Yorum Gönder