Kadroya baktığımda forvet hattımızda Nihat Kahvevi, Semih Şentürk ve Sercan Yıldırım var. Ayrıca Tuncay Şanlı'da gerektiği zaman forvet olarak oynayabiliyor. Nihat son zamanlarda kendini çok yıprattı ve formsuz bir görüntü çiziyor. Şu son günlerde hayatında yaşamadığı sıkıntıyı yaşadı diyebiliriz. Semih'e gelirsek sakatlıktan çıktı ama düzenli olarak forma şansı bulamıyor. Yine bildiğimiz nöbetçi görüntüsünde ama Milli Takım'ın vazgeçilmez futbolcusu olduğuda bir gerçek. Sercan hakkında ise çok fazla transfer dedikodusu çıktı ama bu sezona iyi başladı. Fatih Terim bir süpriz yapıpta maça Sercan'la başlar mı bilemiyorum. Fatih Terim'in meşhurdur böyle seçimleri. Şimdi son olarak kadroya Halil Altıntop çağrıldı. Halil'de çok kaliteli forvet oyuncularımızdan birisi ama iş Milli Takım'a gelince aklımda kalan doğru dürüst bir tane performansı yok. Bundesliga'da olmadık işler yapabiliyor ama henüz bunu Milli Takım'a yansıtamadı. İnşallah bu maçlarda gerekli patlamayı yapacaktır çünkü buna çok ihtiyacımız var. Fatih Tekke'de Rusya liginde son zamanlarda goller atıyordu ama kadroya bir türlü giremiyor. Fatih Terim geçen gün NTV'de yaptığı açıklamalarda Fatih'i zamanında çok kullandığını ve hala kullanabileceğini belirtmiş. Ama bu futbolcular 2 maç kadroya giremeyince ettikleri sözler yüzünden Milli Takım'a hasret kalıyorlar. Ben bu konuda Fatih Terim'i son derece haklı buluyorum. Halil'de Euro 2008 zamanı kadrodan çıkartılmıştı ama ne zaman çağrılsa Milli Takım'a geliyor. Ya da Hamit Altıntop bu durumu hiç sorun etmiyor ve akıllı açıklamalarıda vardı bu konuyla ilgili. Benim bildiğim tek birşey var formayı hak eden mutlaka alır.
3 Eylül 2009 Perşembe
Mevlüt Dışarı Halil İçeri
Kaydol:
Kayıt Yorumları (Atom)
Hiç yorum yok:
Yorum Gönder