30 Ekim 2009 Cuma

Bülent Uygun & Bursa Nilüferspor

Sivasspor teknik direktörlüğünden istifa eden Bülent Uygun, Bursa 3. Lig takımlarından Nilüferspor ile bu akşam antrenmana çıktı. Sözleşme imzalamayan Uygun'un yarın yönetimle bir araya geleceği öğrenildi. Bu yıl Sivasspor’da istediği başarıları elde edemeyen ve kırmızı beyazlı takımla yollarını ayıran Bülent Uygun, Bursa’nın 3.Lig takımlarından Nilüferspor ile birlikte akşam saatlerinde gerçekleştirilen antrenmana çıktı. Geçtiğimiz günlerde Nilüferspor teknik direktörlük görevinden istifa eden Mehmet Ak’ın yerine bu gün çalıştıran tecrübeli teknik direktör Uygun’un yarın Nilüferspor yönetimi ile toplantı yapacağı öğrenildi. Yönetimin sezon sonuna kadar Uygun’un takımı çalıştırmasını isteyeceği edinilen bilgiler arasında.

Bülent Uygun'un tarzının ülkemizde bulunan çoğu teknik adama benzemediği ortada. Sadece 3.5 sene teknik direktörlük yapmasına rağmen 20 yıldır çalışan bir teknik adam gibi tecrübeye sahip oldu. Sivasspor'da yaptıkları gerçekten benim büyük takdirimi topladı. Küme düşme mücadelesi yapan takımdan iki sezon boyunca büyüklere kafa tutup şampiyonluğa oynayan bir takım yarattı. Bu sezon ise kadroyu daha güçlendireyim derken takım kimyasını bozunca ister istemez başarısızlık geldi. Eğer devam etseydi istikrar sayesinde başarı tekrar gelir miydi bilmiyorum ama Bülent Uygun başarıyı yakaladıktan sonra gerek hareketleriyle, tavırlarıyla oldukça fazla değişti. Konuşmaları çok fazla antipati toplamaya başladı ve Sivasspor şampiyon olsa herkes sevineceği yerde Bülent Uygun sayesinde Sivasspor'dan desteklerini çektiler.

Bülent Uygun'un çalışma tarzına baktığımda uzun süreli düşünen, istikrar arayan ve büyüme potansiyeli olan takımlarda başarılı olabileceğini düşünüyorum. Yani ülkemizde çalışan diğer teknik direktörler gibi 3-4 haftada bir takım değiştirecek bir yapısı yok. Sivasspor'da yaptıklarıyla kendine iyi puanlar topladı. Bu sezon olmasa bile gelecek sezon ben Süper Lig'de iyi bir takımda mutlaka görev alacağını düşünürken çıkan bu haber gerçekten çok şaşırtıcı. Öncelikle Bülent Uygun'un Bursa hayranlığını biliyorum. Kendisinin ailesi de burada yaşıyor ve Bursa'nın onun için büyük bir önemi var. Ama bu kadar önemi olduğunu bilmiyorduım. Kendisi Bursa Nilüferspor'la idmana çıktı ve büyük ihtimalle sezon sonuna kadar veya uzun vadeli bir sözleşme imzalayacak. Sezon sonu büyük bir takıma gidene kadar paslanmak mı istemedi yoksa maceracı davranıp Bursa Nilüferspor'dan bir efsane mi yaratmak istedi bilemiyorum. Bursa Nilüferspor 3. Lig 1. Grupta yer alıyor ve 2. sırada. Baktığımda 3. Lig'in iddialı ekiplerinden birisi olmasına karşın yapacakları ortada olan bir takım. Bursa Nilüferspor'da demek Bülent Uygun'u teknik adam yapabilecek potansiyel varmış. Başarı gelir gelmez bilemiyorum ama Bülent Uygun'un bu tercihi oldukça fazla konuşulur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 

Tüm Telif Hakları Sportif Cümleler 'e Aittir © 2009 -- Blogger Tarafından Desteklenmektedir